Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

19-05-2022

Konkurs plastyczny "Wspólnie możemy wszystko" DAR 2022

Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”, z okazji tegorocznego festynu „DAR”, zaprasza dzieci oraz młodzież z Lubania i powiatu lubańskiego do udziału w konkursie plastycznym. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najciekawsza praca konkursowa ozdobi kartę gry terenowej w trakcie DAR-u 2022.

24-05-2022

Aleksander Kogut laureatem prestiżowego konkursu recytatorskiego!

17 maja 2022 r . w Kłodzku uczeń kl. 4a Aleksander Kogut reprezentował naszą szkołę oraz Powiat lubański w XXV Jubileuszowych Dolnośląskich Eliminacjach Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

24-05-2022

Wycieczka do huty "Julia".

Dzieci z grupy V i VI z PM nr 5 im. J. Tuwima w Lubaniu w piątek 20 maja 2022 r. wyjechały do Piechowic, aby zwiedzić Hutę Szkła Kryształowego "Julia".

22-05-2022

Ciecz nienewtonowska

Magiczna ciecz to doskonałe ćwiczenie sensoryczne dla dzieci. Ciecz twardnieje gdy ją mocno ściskamy, a rozpływa się i przelewa przez palce gdy obchodzimy się z nią delikatnie. Rewelacyjna zabawa, która pozwala poznać prawo fizyki.

22-05-2022

Słońce

Praca plastyczna – słońce farbami malowane. Takie zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności, ekspresji plastycznej dziecka i satysfakcji z wykonanej pracy.

22-05-2022

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami niezwykle ważny moment - niełatwy „bój egzaminacyjny” – za chwilę przystąpicie do pierwszego w Waszym życiu egzaminu. Potraktujcie egzaminy jako nowe doświadczenie, których będzie jeszcze wiele przed Wami.

22-05-2022

Sukces naszego recytatora!

Czy recytowanie pomaga zdobyć i rozwinąć wewnętrzną wrażliwość na otaczający świat, czy uwrażliwia na piękno ojczystego języka? Zapewne tak! Przekonał się o tym uczeń naszej szkoły, dla którego nieobce jest piękno poezji.

22-05-2022

Zdobyliśmy wicemistrzostwo strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt!

W dniu 20.05.2022r. obiekt sportowy lubańskiej „Jedynki” stał się areną rozgrywek w piłce nożnej. Tym razem zorganizowaliśmy finał strefy jeleniogórskiej w „Piłce nożnej dziewcząt” w kategorii „Igrzysk Dzieci”.

22-05-2022

Nasz uczeń w czołówce! Mamy 1. miejsce w „Powiatowym Konkursie Matematycznym kl. 7-8”!

Właśnie poznaliśmy wyniki „II Powiatowego Konkursu Matematycznego kl. 7-8”. Konkurs stanowił cenne rozszerzenie programu nauczania, a także zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów powiatu lubańskiego.

22-05-2022

Mamy Laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej „Olimpus”!

Mając na uwadze cenne rozszerzenie programów nauczania języka polskiego oraz urozmaicenie programu zajęć pozalekcyjnych polonistki naszej szkoły: panie Bożena Giżycka (koordynator szkolny) i Iwona Smolińska podjęły się organizacji olimpiady przedmiotowej w czasie sesji wiosennej 2022.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...