Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

21-09-2023

TRInO - nowy sposób na podróże

O pasji podróżowania można rozmawiać godzinami. Każdy ma swoje ulubione miejsca, sposoby ich poznawania. Ale niewiele osób wie, co to jest TRInO? I właśnie taki był temat przewodni spotkania w lubańskiej bibliotece w ramach cyklu „Podróże kręcą”, które odbyło się 19 września 2023 r. w „Galerii nad Schodami”.

14-09-2023

Ruszyły bezpłatne porady cyfrowe dla lubańskich seniorów

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu zaprasza mieszkańców/mieszkanki Lubania w wieku senioralnym (60+) oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów) z Lubania i powiatu lubańskiego (działających na rzecz mieszkańców Lubania) do udziału bezpłatnych, indywidualnych poradach cyfrowych z zakresu korzystania z internetu oraz obsługi smartfona i laptopa.

26-09-2023

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą

"Tajemnice i skarby Dolnego Śląska w literaturze Jolanty Marii Kalety" to spotkanie z autorką powieści sensacyjno-przygodowo-kryminalnych Jolantą Marią Kaletą, które odbędzie się w Miejski Dom Kultury Lubań 9 października 2023 r.

20-09-2023

Sojusznicy rozwoju Górnych Łużyc na mównicy

Sprawy budżetowe, promocja w mediach społecznościowych, materiały promocyjne, audioprzewodnik… to tematy, które zdominowały robocze spotkanie delegatów Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast.

20-09-2023

Koncert JANUSZA CEDRO w Lubaniu

Koncert "NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI ŚWIATA , CZYLI PRZEBOJE POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ LAT 60 TYCH I 70 TYCH" już 06.10.2023 r.

15-09-2023

Sowy

Echem po parku rozeszła się taka mowa, że z ptaków najmądrzejsza jest sowa... Po wczorajszym spacerze do naszej świetlicy zawitały wielobarwne sowy. W czasie wspólnych rozmów stworzyliśmy fascynujące ptaki, które zasiadły na naszym drzewie.

15-09-2023

COSMONAUTICAL - nowa wystawa czasowa!

COSMONAUTICAL - wystawa fotografii przygotowana przez studentów III roku Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

12-09-2023

Lubań czytał "Nad Niemnem"

W dniu 9 września br. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu po raz dwunasty wzięła udział w Narodowym Czytaniu. To coroczne wydarzenie, które gromadzi miłośników literatury polskiej i jest inicjatywą Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pod patronatem pary prezydenckiej.

12-09-2023

Akcja KLM dla dzieci z POW w Świeradowie-Zdroju

Za sprawą lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych do Świeradowa-Zdroju zawitał w ostatnich dniach detektyw Sherlock Holmes, wraz ze swoją siostrą i grupą asystentów, poszukujący porwanej hollywoodzkiej aktorki.

11-09-2023

Kasia Bulicz-Kasprzak - spotkanie autorskie

Autorka poczytnych książek obyczajowych spotka się z czytelnikami w lubańskiej Bibliotece.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...