Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

14-03-2023

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Wspaniała wiadomość Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że nasz wniosek o udzielenie dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 został pozytywnie rozpatrzony.

17-03-2023

Powiatowi Laureaci Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”

W styczniu br. uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział już w drugim, powiatowym, etapie „zDolnego Ślązaka” 2022/2023. Te konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych, których organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami eliminacje powiatowe, w których nasi uczniowie zmagali się z wiedzą z różnych przedmiotów.

17-03-2023

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP2

,,Podziwu godna liczba Pi..." - pod takim hasłem minął Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP2.

16-03-2023

Dziewczęta na podium! Nasze wicemistrzynie w piłkę ręczną!

W dniu 8 marca, w Biedrzychowicach, odbył się drużynowy Finał Powiatowy w piłkę ręczną dziewcząt - w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się następujące szkoły podstawowe: Jedynka z Olszyny, Trójka z Olszyny i Jedynka z Lubania. Turniej rozegrano systemem – każdy z każdym. Wyniki rozgrywek: SP 1 Lubań – SP 3 Olszyna 4:5, SP 3 Olszyna - SP 1 Olszyna 16:4, SP 1 Lubań - SP 1 Olszyna 10:5. Kolejność końcowa: 1. miejsce – SP 3 Olszyna, 2. miejsce – SP 1 Lubań, 3. miejsce – SP 1 Olszyna. Awans do finału strefy: reprezentantki Trójki z Olszyny.

16-03-2023

SZKOLNY DZIEŃ KOBIET W JEDYNCE

Dnia 8 marca chłopcy z Samorządu Uczniowskiego (tj. Paweł Łuczak, Kacper Grzegorczyk oraz Paweł Kiełdanowicz) nie zapomnieli o tym świeckim, ale nadal popularnym święcie. Najpierw przygotowali upominki oraz kartki z życzeniami dla wszystkich Pań, a także dziewczynek ze szkoły. Następnie męskie trio – przez cały dzień – roznosiło je po klasach, by sprawić wielką radość wszystkim przedstawicielkom płci pięknej.

16-03-2023

Nasze trzecie miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców!

W dniu 10 marca, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Biedrzychowicach, odbył się Finał Powiatu Lubańskiego w piłce ręcznej klas V-VI w ramach Igrzysk Dzieci. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe z: Pisarzowic, Świeradowa Zdroju, Kościelnika, Trójka z Olszyny oraz Jedynka z Lubania. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane w dwóch grupach: dwu– i trzyzespołowej.

16-03-2023

Zdobyliśmy cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości. Gem, set, mecz – dobre 5. miejsce

w Finale Strefy Jeleniogórskiej. Dnia 7 marca, w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach koło Kamiennej Góry, odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym chłopców. Do rywalizacji zgłosiło się osiem szkół: SP 11 Jelenia Góra, SP Bierna, SP 1 Lubań, SP Świętoszów, SP 3 Lwówek Śląski, SP Siedlęcin, SP Lubawka i gospodarz - SP Pisarzowice.

16-03-2023

Najlepsi w powiecie w piłce ręcznej chłopców!

Dnia 9 marca, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Biedrzychowicach, odbył się Finał Powiatu Lubańskiego w piłce ręcznej klas VII-VIII (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). Do zawodów zgłosiły się reprezentacje szkół podstawowych z: Pisarzowic, Smolnika, Świeradowa, Jedynki z Olszyny, Trójki z Olszyny i Jedynki z Lubania.

15-03-2023

DZIEŃ KOBIET W SP4

8 marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Ten dzień był trochę inny od zwykłej szkolnej codzienności.

14-03-2023

Wyniki Wielkiej Ligi Czytelników

Znamy wyniki Ogólnopolskich Mistrzostw Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...