Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-07-2021

 

TYTUŁ PROJEKTU: Dzień Aktywnej Rodziny na pograniczu polsko-saksońskim

BENEFICJENT: Gmina Miejska Lubań

PARTNER: Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne z Miltitz)

https://www.csb-miltitz.de/

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Gmina Miejska Lubań otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. "Dzień Aktywnej Rodziny na pograniczu polsko-saksońskim" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Gmina Miejska Lubań i Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne z Miltitz od wielu lat współpracują ze sobą w ramach Stowarzyszenia Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i mają bogate doświadczenie w realizacji wspólnych projektów (m.in. w zakresie aktywizacji seniorów, kształcenia zawodowego, promocji regionu, rolnictwa, rozwoju terenów wiejskich). Dzień Aktywnej Rodziny to impreza współorganizowana oddolnie przez kilkanaście działających w mieście i w powiecie organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, których działania koordynuje Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” oraz Gminę Miejską Lubań, w imieniu której działa Łużyckie Centrum Rozwoju.

Tegoroczne przedsięwzięcie ma charakter międzynarodowy, kierowane jest do mieszkańców z Polski i Niemiec. Gmina Miejska Lubań otrzymała dofinansowanie na realizację projektu z Funduszu Małych Projektów. W programie znajdzie się aktywna prezentacja działalności społecznej, kulturalnej i sportowej lokalnych społeczników, działaczy i artystów. Dodatkowo w ramach wydarzenia odbędzie się sceniczny przegląd talentów najmłodszych, występy organizacji i bezpłatne atrakcje festynowe. Piknik Organizacji Pozarządowych oprócz ukazania dorobku organizacji i promocji stowarzyszeń i klubów, również ma na celu pozyskanie nowych członków. Dodatkową atrakcją wydarzenia będą bezpłatne, otwarte warsztaty rękodzielnicze oraz ceramiczne, serwis rowerowy czy też strefa relaksu. Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia br. na lubańskim rynku.

OKRES REALIZACJI PROJEKTU:  

Od 01.06.2021 r. do 15.09.2021 r.

CAŁKOWITY KOSZT REALIZACJI PROJEKTU: 16 641,90 EUR

WKŁAD EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO: 85%

CELE PROJEKTU:

- Wzmocnienie współpracy partnerskiej na polu kultury pomiędzy mieszkańcami Lubania i Miltitz.

- Prezentacja działalności kulturalnej, sportowej, turystycznej organizacji pozarządowych i stowarzyszeń.

REZULTATY:

- Kontynuacja współpracy transgranicznej oraz zacieśnienie kontaktów partnerów projektu.

- Możliwość prezentacji i bezpośredni kontakt z organizacjami pozarządowymi może skutkować pozyskaniem nowych członków.

- Zintegrowanie środowisk związków i stowarzyszeń.

- Poszerzenie oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej.

- Podniesienie poziomu rozwoju społecznego mieszkańców.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2022 https://pl.plsn.eu/wiadomosci

Projekt pn. „Dzień Aktywnej Rodziny na pograniczu polsko-saksońskim” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

 

O REALIZACJI PROJEKTU

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...