Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

12-06-2024

Próby na zakończenie roku.

Dzieci ze starszej grupy żłobkowej przygotowują się na pierwsze występy na zakończenie roku w żłobku. Ćwiczą starannie cały przygotowany repertuar.

12-06-2024

Zabawa – piłki na taśmie

Często nie trzeba wiele aby zachęcić dziecko do aktywnej zabawy. Wystarczy tylko taśma i plastikowe nie duże piłki. To bardzo atrakcyjna zabawa dla dzieci, maluszki uczą się kolorów oraz układania według wzoru. Piłki możemy turlać, rzucać, podrzucać oraz przyklejać na taśmę.

12-06-2024

Kolorowe frotki – ćwiczenia

Zabawy dla dzieci , które wspierają rozwój małej motoryki. Wzmacniająca również mięśnie rąk i paluszków, a także rozwijają koordynację wzrokowo – ruchową.

12-06-2024

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SKO W ROKU SZKOLNYM 2023/24

6 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się apel podsumowujący działalność Szkolnej Kasy Oszczędności (SKO) w roku szkolnym 2023/24. Był to wyjątkowy moment dla wszystkich członków SKO, którzy przez cały rok aktywnie angażowali się w oszczędzanie i zdobywanie wiedzy ekonomicznej. Opiekun SKO, pani Izabela Kozak, ogłosiła wyniki konkursu na MISTRZÓW OSZCZĘDZANIA, którzy wyróżnili się szczególnym zaangażowaniem i systematycznym gromadzeniem pieniędzy na swoich kontach SKO.

11-06-2024

Czy w Lubaniu mieszka Sprawny Dolnoślązaczek?

Rowerzysta/turysta, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, narciarz/łyżwiarz oraz pływak/wodniak. Czy 175 uczniów z lubańskich podstawówek poradzi sobie z wyzwaniem i zdobędzie wymienione sprawności?

11-06-2024

Aby zaszczepić pasję czytania

Na nowe książki, elementy bibliotecznego wyposażenia oraz akcje promujące czytelnictwo. SP4 otrzymało dotację w wysokości 12 tys. zł.

11-06-2024

Jedynkowi laureaci konkursu „Wiem, co jem”

Za nami III edycja powiatowego konkursu wiedzy o zdrowym żywieniu pt. „Wiem, co jem” zorganizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej Oddział MiPBP w Lubaniu. Zadania eliminacyjne były w formie: teoretycznej oraz praktycznej. O końcowym wyniku decydowała zaś ocena (suma punktów) drużyny uzyskana za zadania z obu części. Miło nam poinformować, że w kategorii kl. 1-3 szkół podstawowych prestiżowe II miejsce zajęła reprezentacja SP1 w składzie: Piotr Murczak (3a), Martyna Rubaszko (3b), Wilhelm Bardowski (3c). Natomiast w kategorii kl. 4-6 szkół podstawowych zaszczytne II miejsce wywalczył nasz zespół w składzie: Gabriela Podkowicz (4c), Mateusz Krężel (4b), Zuzanna Kostrzewa (5c). Należy dodać, że zabrakło im jednego punktu do zajęcia I miejsca. Gratulujemy uzyskania świetnych wyników i życzymy dalszych sukcesów! Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 14 czerwca w siedzibie RCEE w Lubaniu.

10-06-2024

Festyn Rodzinny w Przedszkolu

Ach co to był za dzień…! Organizowanie Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca wpisało się już na stałe do tradycji naszego przedszkola. Piątkowe popołudnie...

10-06-2024

Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie RCEE

Za nami powiatowy konkurs techniczny Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu pt. „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”. Ocenie podlegało: prawidłowość wykonania budek, ilość zrobionych właściwie budek oraz terminowość wykonania zadania. Komisja konkursowa postanowiła przyznać zatem SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIA – 29 osobom, w tym gronie znaleźli się uczniowie lubańskiej Jedynki: Adam Ossowski (kl. 5c), Paweł Lasko (5a) oraz Eliza Krawczyk (2a).

10-06-2024

Sukcesy Jedynki w Konkursie Matematycznym KANGUR 2024

W bieżącym roku szkolnym uczniowie SP1 wzięli udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2024”. Konkurs miał charakter testu. Zadania oraz termin były ustalone przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontières. Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut. Warto zaznaczyć, że obecnie zmaganiom przypisuje się miano masowej imprezy matematycznej na świecie, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy zadań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność. Otrzymaliśmy już wyniki końcowe i … mamy powody do dumy, gdyż nasi młodzi oraz starsi matematycy odnieśli niemałe sukcesy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...