Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-12-2017

W dniu 29.12.2017 r., w siedzibie Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie do projektu pn.: „Rozbudowa Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu o infrastrukturę podstawową do przyjmowania i sortowania odpadów komunalnych oraz o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą na potrzeby obsługi wybudowanych instalacji zagospodarowania odpadów – I ETAP”.

Umowa została podpisana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego oraz Prezesa ZGiUK – Michała Turkiewicza, w obecności Lidera Porozumień Międzygminnych Czternastu Gmin na rozbudowę RIPOK w Lubaniu – Burmistrza Miasta Lubań -  Arkadiusza Słowińskiego.

Wartość planowanej inwestycji wynosi 32,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 16,79 mln zł. W ramach planowanej inwestycji przewiduje się budowę punktu przyjęcia odpadów zmieszanych, nowoczesnej w pełni zautomatyzowanej sortowni surowców wtórnych oraz rozbudowę kompostowni odpadów zielonych. Inwestycja realizowana będzie w 2018 roku.

 

więcej ...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...