Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-03-2022

Grupa Literacka "Nurt" powstała w 2006 roku w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, jako nieformalna grupa z potrzeby dzielenia się poezją.

Przez dekadę w "Nurcie" pojawili się autorzy piszący wiersze, teksty piosenek, prozę, bajki dla dzieci, scenariusze kabaretowe oraz teatralne. Do dnia dzisiejszego największą grupę stanowią poeci, którzy na każdym z kolejnych spotkań prezentują swoje strofy. Członkowie "Nurtu" to ludzie różnych profesji, w różnym wieku, mieszkańcy Lubania oraz okolic, których łączy wspólna pasja - pisanie wierszy. Niezwykle aktywna i systematyczna działalność Dolnośląskiej Grupy Literackiej "Nurt" przejawiająca się m.in. uczestnictwem w licznych spotkaniach i wieczornicach poetyckich oraz udziałem w ogólnopolskich konkursach literackich sprawiła, że wielu jej członków wydało własne, autorskie tomiki poezji, a także powieści - cieszące się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Wielu ma na swoim koncie liczne sukcesy literackie w konkursach ogólnopolskich.

Dotychczas udało się wydać pięć zbiorów wierszy - pierwszy z nich "Ślady czasu" ukazał się w 2007r., drugi tomik "Witraże słów" wydano w 2008r., trzeci "U schyłku dnia" ukazał się w 2011r., przedostatni "Źródło życia" ukazał się w 2013 r., ostatnia antologia poezji "A miało być o wiośnie …" trafiła do czytelników w 2015r. Za swoją działalność Dolnośląska Grupa Literacka "Nurt" została uhonorowana między innymi zaszczytnym tytułem "Bazaltowego Krabatu" dla "Kreatora i Twórcy Kulturalnego Powiatu Lubańskiego".     

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...