Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań - aktualności

Aktualności:

23-04-2014

Zaproszenie na warsztaty dla lubańskich organizacji

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, zaprasza przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych etc.) do udziału w środę 7 maja 2014 r. w godz. 16.00 do ok. 18.30 w Lubaniu w kolejnym spotkaniu warsztatowym dot. organizacji w VI.2014 r. Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – festynu z udziałem lubańskich organizacji pozarządowych.

18-04-2014

Inauguracja Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych

Od 11 do 14 kwietnia br. młodzi mieszkańcy Śródmieścia miasta Lubań uczestniczyli w pierwszym szkoleniu wyjazdowym w ramach Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.

17-04-2014

Darmowa forma promocji dla organizacji - przyjmowanie zgłoszeń do udziału w festynie

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, serdecznie zaprasza lubańskie organizacje pozarządowe do uczestnictwa w festynie pn. Dzień Aktywnej Rodziny „DAR”. Termin składania deklaracji udziału upływa 30 kwietnia br.

17-04-2014

Aktywna praca projektowa organizacji pozarządowych

W lutym i kwietniu br. przedstawiciele lubańskich organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych etc.) uczestniczyli w pierwszych spotkaniach dotyczących organizacji Dnia Aktywnej Rodziny „DAR”.

16-04-2014

Skorzystaj z usług specjalisty - harmonogram porad w kwietniu

Jeżeli jesteś mieszkańcem  Śródmieścia Lubania i  masz potrzebę skorzystania z bezpłatnych porad prawnika, psychologa lub pedagoga  zapraszamy do Punktu Poradnictwa Specjalistycznego zlokalizowanego w Lubaniu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Plac Lompy 1.

Przygoda z fotografią

Spotkania pokoleń przy starej i nowej fotografii „Mój Lubań” – pod taką nazwą Związek Harcerstwa Polskiego w Lubaniu realizuje zadanie dla mieszkańców śródmieścia Lubania. Organizator zaprasza na spotkania organizacyjne, które odbędą się 25.04 o godz. 16.30 i 26.04 godz. 10.00 w harcówce przy Gimnazjum nr 3 ul. Rybacka 16.  Prowadzone warsztaty umożliwią pogłębianie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z dziedziny fotografii, a także rozwijanie wrażliwości i kreatywności uczestników.

16-04-2014

Podróż w świat sztuki aktorskiej

Niezwykła podróż w świat sztuki aktorskiej i rozwój wewnętrznego „JA” czeka na seniorów uczestniczących w projekcie „Akademia Seniora”. Ćwiczenia z poprawnej wymowy, emisji głosu, interpretacja tekstów literackich i oczywiście występy na scenie – to wszystko czeka na lubańskich seniorów. Będą mogli nie tylko przyjemnie i twórczo spędzić czas, ale też odkryć swój talent.

Inauguracja Akademii Seniora

Po raz kolejny Lubańscy seniorzy stanęli na wysokości zadania w zakresie przejmowania inicjatywy i pozytywnego nastawienia do nowych form spędzania czasu wolnego. 4 kwietnia br. uczestniczyli w spotkaniu inauguracyjnym Akademii Seniora, realizowanej przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej śródmieścia miasta Lubań.

07-04-2014

Spotkanie warsztatowe dotyczące Dnia Aktywnej Rodziny

ZAPROSZENIE

DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z TERENU MIASTA LUBAŃ NA SPOTKANIE WARSZTATOWE DOT. DNIA AKTYWNEJ RODZINY „DAR”

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, zaprasza przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych etc.) do udziału w spotkaniu warsztatowym dn. 9 kwietnia 2014 r. w godz. 16.00 do ok. 18.30 w Lubaniu dot. organizacji w VI.2014 r. Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – festynu z udziałem lubańskich organizacji pozarządowych.