Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań - aktualności

Aktualności:

15-09-2014

Rajd "Kołem się toczy"

Grupa młodzieżowa „Rowerem przez świat”, we współpracy ze Stowarzyszeniem P-ZFST „Pogranicze”, zaprasza mieszkańców Śródmieścia w niedzielę 28 września 2014 r. na rajd rowerowy „KOŁEM SIĘ TOCZY”. Trasa wiedzie z Lubania do Leśnej (Zamek Czocha). Udział bezpłatny.

15-09-2014

Przygotowania do projektów młodzieżowych

W Akademii Lokalnych Liderów Młodzieżowych praca wre. Od sierpnia jej uczestnicy - młodzież ze Śródmieścia spotyka się regularnie, pracując nad własnymi projektami dla innych mieszkańców centrum Lubania.

04-09-2014

Wyjazd do Filharmonii

Realizując założenia Akademii Seniora w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań, seniorzy mieli szansę na aktywny udział w życiu społecznym.  Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zorganizował 29 sierpnia 2014 r. wyjazd do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze na koncert zatytułowany "Letnia Filharmonia – przeboje muzyki symfonicznej".

02-09-2014

Skorzystaj z usług specjalisty - harmonogram porad we wrześniu.

Jeżeli jesteś mieszkańcem  Śródmieścia Lubania i  masz potrzebę skorzystania z bezpłatnych porad prawnika, psychologa lub pedagoga  zapraszamy do Punktu Poradnictwa Specjalistycznego zlokalizowanego w Lubaniu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Plac Lompy 1.

01-09-2014

Żeglarska przygoda

W dniach 18-31.08.2014 w Harcówce przy Gimnazjum nr 3 ul. Rybacka 16 oraz na Przystani Klubu Żeglarskiego "IZERY" w Stankowicach odbywało się szkolenie z podstaw żeglarstwa realizowane w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubania.

01-08-2014

Skorzystaj z usług specjalisty - harmonogram porad w sierpniu

14-07-2014

Warsztaty, wykłady, wyjazdy

Uczestnicy warsztatów pracy aktora odbyli kolejne próby spektaklu teatralnego. Efektem tych spotkań jest wyłonienie głównych i drugoplanowych postaci aktorskich do sztuki teatralnej. Ponadto w trakcie warsztatów seniorzy pogłębiają swoją wiedzę z dziedziny kostiumologi, gdzie w ramach twórczej pracy powstają efektowne kostiumu.

08-07-2014

Obóz harcerski w środku miasta

Od 30 czerwca 2014 roku w Lubaniu w pobliżu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na skwerze przy Placu Lompy zagościł Obóz letni dla dzieci, prowadzony przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Lubań. W harcerskich namiotach, które stanęły w naszym mieście, odbywają się zabawy i zajęcia sportowo rekreacyjne, a mianowicie piosenka harcerska, gra w piłkę nożną, gra w badmintona i wiele innych.

03-07-2014

Wyniki testu krajoznawczego

Łużycki Oddział Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych informuje o wynikach testu krajoznawczego, który został przeprowadzony w niedzielę 29 czerwca 2014 r. podczas Dnia Aktywnej Rodziny DAR.

01-07-2014

DAR dla Lubania

Niedziela poświęcona była rodzinnym zabawom i aktywności. Taki sposób kończenia obchodów Dni Lubania zapoczątkowano trzy lata temu, z inicjatywy lokalnych organizacji i artystów. W tym roku Dzień Rodziny zmienił się w Dzień Aktywnej Rodziny. Dlaczego? Bo wspólna aktywność to DAR.