Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

01-11-2013

Halloween w PM nr 3

30 października dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 uczestniczyły w zabawach związanych ze świętem Halloween. Przedszkolaki z grupy drugiej przebrane za czarodziejki i duszki przechadzały się po salach śpiewając piosenkę pt. „Czarodziejka” i uświadamiały najmłodsze grupy, że strachów wcale nie trzeba się bać.  W  grupie czwartej milusińscy odbyły wirtualną podróż do Anglii, aby poznać zwyczaje obchodów Halloween. Taniec z miotłą i wykonanie mumii przysporzyło dzieciom wiele radości, czego dowodem są poniższe fotografie.
  J. M.

30-10-2013

"W SŁOŃCE I W NIEPOGODĘ Z PLECAKIEM RUSZAM W DROGĘ"

Kolejny tydzień października minął pod kątem przyswajania przez dzieci wiadomości związanych z wyprawą w góry.

29-10-2013

ŚWIĘTO JABŁKA W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM NR 1

    W dniu 25.10.2013 r. w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 w Lubaniu odbyło się "Święto Jabłka". W tym dniu dzieci wzięły udział w przedstawieniu zorganizowanym przez nauczycielki, uczestniczyły w róznego rodzaju konkursach oraz zabawach ruchowych. Dzień upłynął wszystkim w bardzo wesołym nastroju, za który dziękujemy.

" Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snów

  Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko tam i tu......" 

28-10-2013

,,Urodziny Króla Bula"”

Podczas realizacji tematów o ziemniakach ( w ramach projektu Multimedialne przedszkole) postanowiliśmy uczcić bohatera tygodnia i przygotować mu urodziny.       

 

27-10-2013

Idziemy na wycieczkę, bierzemy humor w teczkę...

              Dzieci z grupy IV i VI w PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce po mieście. W raz z pacynkami- turystą dziadkiem Stasiem i e-przedszkolakiem Kasią, dzieci zwiedzały ciekawe miejsca w Lubaniu.

27-10-2013

Jesteśmy aktorami

          Dzieci z PM nr 5 im. J. Tuwima w Lubaniu uczestniczyły w warsztatach teatralnych pt: "O pięknych kwiatach i strasznym perzu". Celem zorganizowanych   zajęć teatralnych było rozwijanie u dzieci kultury teatralnej, poprawnego wypowiadania się, rozwijania wyobraźni. Prowadząca z teatru "Mała bajeczka" pomagała   dzieciom w wyborze strojów teatralnych.Udział w przedstawieniu uruchamiał wszelkie, potencjalne zdolności dziecka, uczył współpracy w grupie, koncentracji i odpowiedzalności, a także oswojenia z sytuacją publicznego występu. Dzieci poczuły się prawdziwymi aktorami.  

27-10-2013

Sałatka warzywna w wykonaniu dzieci z gr. IV

W październiku, po serii zajęć na temat owoców, warzyw oraz zdrowego odżywiania, w ramach realizacji programu Multimedialne przedszkole- ". Z e-przedszkolakiem izerskim szlakiem", dzieci z grupy IV z PM nr 3 w Lubaniu zrobiły przepyszną sałatkę warzywną.

27-10-2013

Wstęga przecięta, "trójka"oficjalnie otwarta

W minionym miesiącu dobiegł końca remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Z tej okazji, 23 października przy lśniącym nowością budynku zebrali się wszyscy ci, którzy dołożyli do tego przedsięwzięcia przysłowiową „cegiełkę” - mowa o samorządowcach, wykonawcach, sponsorach, pracownikach oświaty oraz przedstawicielach instytucji i formacji, bez wsparcia których ta inwestycja nie doszłaby do skutku.

 

 

 

 

25-10-2013

Gimnazjaliści z 1 tworzą współpracę bez barier w ramach projektu „Razem w pełni sprawni”

  W  dniu  17 X 2013r. w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu odbyło się niecodzienne spotkanie w ramach projektu „Razem w pełni sprawni” współfinansowanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Fundację „Promyk Słońca”, który szkoła realizuje od ubiegłego roku.

24-10-2013

" SŁONECZKO" W PROGRAMIE INNOWACYJNYM

  Jak już wcześniej informowaliśmy - w ubiegłym roku szkolnym Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu zgłosiło się do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Spośród 94 przedszkoli komisja rekrutacyjna zakwalifikowała 20 przedszkoli z całego Dolnego Śląska wśród których znalazło się również lubańskie „Słoneczko”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...