Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

21-10-2013

Rasti odwiedza przedszkole

Pracownicy Straży Ochrony Kolei Posterunek w Węglińcu P. Andrzej Olszewski , P. Marek Mazurkiewicz  i pies Rasti odwiedzili nasze przedszkole i zapoznali wychowanków z zasadami bezpiecznego zachowania się podczas spotkania z nieznajomym psem. 

20-10-2013

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

    Przedszkole Niepubliczne nr 1 w Lubaniu we współpracy z Biblioteką Miejską zaplanowało dla swoich wychowanków cykl spotkań polegających na zachęceniu dzieciaczków do czytania książek. W trakcie dwóch spotkań, które juz się odbyły pracownice biblioteki przygotowały dla dzieci wiele ciekawych atrakcji. Dziękujemy bardzo 

Biblioteka, biblioteka,
takie miejsce na Was czeka.
Są tu bajki i słowniki
i komiksy z Myszka Miki.
 

20-10-2013

Książka moim przyjacielem

  Dnia 14.10.13 r. dzieci z PM nr 5 w Lubaniu wybrały się z wizytą do biblioteki.

18-10-2013

DEN w Jedynce

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów i wychowawców klas III. Cała społeczność szkolna wysłuchała piosenek, wierszy i humorystycznych scenek opowiadających o pracy i nauce w szkole.

17-10-2013

Herbaciarnia u Kasi

                        Dnia 10.10 13 r. w PM nr 5 w Lubaniu dzieci z gr. V poznały właściwości lecznicze i kulinarne zastosowanie ziół. Poznały zioła na bazie wielozmysłowych doświadczeń, wymieniały nazwy tych, które poznały. Wypowiadały się spontanicznie na temat smaku, zapachu poznanych ziół. Poznały zasady zbierania i suszenia roślin leczniczych. Na koniec pacynka Kasia zaprosiła dzieci do herbaciarni na degustacje ziołowych napojów. Dzieci chwaliły się swoją wiedzą mówiąc, która herbatka na co pomaga i jakie ma zastosowanie. Zajęcia prowadzone były w ramach realizacji projektu " Multimedialne przedszkole" - Śladami Izerskiej zielarki. Do zajęć wykorzystana była tablica multimedialna.

16-10-2013

Inicjatywy, szkolenia oraz wolontariat w Lokalnym Inkubatorze NGO w Lubaniu

WRZESIEŃ 2013 W LOKALNYM INKUBATORZE NGO W LUBANIU
Równie pracowicie jak dla dzieci i młodzieży, rozpoczął się wrzesień w Inkubatorze w Lubaniu. Zanotowano 114 wizyt przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu lubańskiego i lwóweckiego. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się korzystanie z internetu i komputerów,  a także kserowanie, drukowanie, laminowanie czy też skanowanie.

16-10-2013

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku 14 października dziękujemy i składamy serdeczne życzenia wszystkim pracownikom przedszkola. Tym razem program artystyczny przygotowała wspólnie grupa IV i V. Występy dzieci były podziękowaniem za opiekę, naukę, wychowanie, wspólne zabawy, pyszne posiłki, lśniące czystością sale, a przede wszystkim za dobre serce.

15-10-2013

WYPRAWA PO SKARB PIRATÓW Z PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO NR 1

    "Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie diamenty świata - pasuję Cię na pirata !!!
W sobotni poranek zabraliśmy 4 latki wraz z rodzicami na "Wyprawę po skarb piratów". Wyprawa zakończyła się sukcesem - skarb znaleziony, buzie uśmiechnięte, czas spędzony z rodziną ...bezcenny.
 

15-10-2013

Ziołowe wianki dla Kasi i dziadka Stasia

        PM nr 5 w Lubaniu realizuje projekt "Multimedialne przedszkole". Maluszki z uwagą i z zaciekawieniem oglądały atlasy zielarski i słuchały ciekawostek o ziołach. W kąciku zielarskim zgromadzono melisę, oregano, tymianek, miętę, bazylię, itp., a także zioła zasuszone w postaci herbatek ziołowych jak pokrzywa, skrzyp, koperek włoski. Dużą radością dla małych przedszkolaków było wykonanie wianków ziołowych dla pacynek Kasi i dziadka Stasia.    

14-10-2013

Starszaki lubią pić soki owocowo-warzywne

                    Dzieci z gr. VII w PM nr 5 w Lubaniu zorganizowały wspólnie z panią  dzień picia soków. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do prawidłowego odżywiania się i wzmacniania odporności w okresie jesiennym.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...