Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

18-01-2015

Karnawał czas zacząć!

Taniec jest dobry na wszystko, zwłaszcza w dobrym towarzystwie. Postanowiliśmy więc przed rozpoczęciem zimowego „ leniuchowania” rozruszać ciało na zabawie karnawałowej zorganizowanej, jak co roku, przez naszą kochaną Radę Rodziców. Tak więc 16 stycznia wyruszyliśmy w pięknych, karnawałowych strojach do klubu „ Tęcza”, gdzie czekał już SU wraz z opiekunem p. J Tumilewicz. I zaczęło się! Przy fantastycznej muzyce i konkursach przygotowanych przez SU bawiliśmy się wyśmienicie. Nawet nie wiemy, kiedy upłynął czas zabawy i trzeba było wracać. Skoro karnawał dla nas zaczął się tak wesoło i tanecznie, mamy nadzieję, że wszyscy będą się świetnie bawili, czego życzą wszystkim roztańczeni uczniowie SP1.

17-01-2015

Bezpieczne ferie

Za kilka dni rozpoczynamy zimowy wypoczynek. W tym roku wypatrujemy śniegu, bo za oknami wiosna. Ale zimowe zabawy nawet bez białego puchu, muszą być bezpieczne. Tym razem o wszystkim, o czym należy pamiętać, przypomniały nam klasy II wraz z pp. B. Kołodziejczak i J. Ziółkowską. We wspaniale przygotowanym przedstawieniu, drugoklasiści śpiewem, recytacją i mądrymi hasłami przypomnieli społeczności szkolnej wszystkie przestrogi na zimowy wypoczynek. Rangę całego apelu niewątpliwie podniosła obecność przedstawicieli policji. Oni również przekazali najważniejsze zasady bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu i w zaciszu własnego domu. Teraz na pewno ferie będą wspaniałe!

16-01-2015

Dokarmianie ptaków


W środę dzieci wybrały się do przedszkolnego ogrodu ,celem zawieszenia karmnika dla ptaszków.

16-01-2015

W karnawale wszyscy bawią się wspaniale

      Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych ,ale i dla dzieci . Dla nich bal karnawałowy to czas niezwykły, wyczekiwany nawet przez wiele tygodni . W naszym przedszkolu także odbył się taki bal , podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnej zabawy z prowadzącym " Super bohaterem Fleszem ". Niezliczone księżniczki , towarzyszący im kowboje ,  krasnoludki, królewny, motylki, smerfy , myszki a także inne postacie z kreskówek opanowały nasze przedszkole .Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech , który nie znikał , mimo chwilowego zmęczenia . Było bardzo radośnie kolorowo i zabawnie . Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę .

15-01-2015

Dzień Życzliwości w klimacie Jasełek i kolęd

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego przeżyliśmy Dzień Życzliwości wypełniony Świątecznym Koncertem Życzeń.

13-01-2015

UNIWERSYTECKIE SPOTKANIA Z FIZYKĄ

16 grudnia 2014r. gimnazjaliści z „jedynki” kolejny raz uczestniczyli w wykładzie z fizyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Tym razem tematem zajęć była elektryczność i jej powiązanie z magnetyzmem.

13-01-2015

Podsumowanie Akcji

  W imieniu podopiecznych schroniska z Dłużynie Dolnej składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom i ich rodzicom za pomoc w zbiórce żywności   dla "czworonogów" , zrozumienie trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt.

11-01-2015

Jasełka w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubaniu (Uniegoszcz)

 

Dnia 11 stycznia 2015r o godzinie 10:00, na zaproszenie księdza proboszcza Marka Kurzawy
uczniowie naszego gimnazjum przedstawili Jasełka.

10-01-2015

Zabawy z kolorowymi chusteczkami

Zabawy z chusteczkami

 

Jedną z wielu ulubionych zabaw naszych dzieci są zabawy z kolorowymi chusteczkami.

09-01-2015

Zapisy do klasy pierwszej

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2  im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu  INFORMUJE, ŻE ZAPISY UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE OD 1 WRZEŚNIA 2017 r. ODBĘDĄ...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...