Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-02-2024

W 2022 roku pojawiły się na budynkach miejskich szkół i instytucji instalacje fotowoltaiczne. Energia ze słońca wytwarzana jest dzięki panelom umieszczonym między innymi na dachu Miejskiego Domu Kultury.

Miejski Dom Kultury mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Kościuszki. Dotychczasowe rozdzielnie elektryczne pochodziły jeszcze z lat 30. XX wieku i nie spełniały współczesnych norm i wymagań. Oprócz wymiany rozdzielni należało też uporządkować istniejącą instalację elektryczną, również pod względem współpracy i wykorzystania fotowoltaiki.

Wcześniej instalacja fotowoltaiczna była włączona tylko w jeden obwód elektryczny. Po niezbędnych zmianach dwie rozdzielnie zostały połączone i energia odnawialna zasila cały parter budynku. Tym samym w domu kultury będzie bezpieczniej, a opłaty za prąd mniejsze. 

Dzięki inwestycjom lubańskiego samorządu w odnawialne źródła energii, roczne koszty energii elektrycznej w poszczególnych jednostkach spadły nawet o 60%.

(ŁCR)

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...