Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-12-2022

Świąteczne dekoracje, kolorowe kramy i muzyka na żywo wypełniły lubański rynek. To znak, że Święta Bożego Narodzenia są tuż-tuż.

wieża-maskotka i dwoje lubanian pod jemiołą

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja. Magia świąt, zamknięta w wyjątkowym rękodziele, swojskich wędlinach, serach, ciastach i miodach z lokalnych pasiek, w grudniowe popołudnie przyciągnęła lubanian na plac przy ratuszu.

Uzupełnienie świątecznego menu, zakup jedynych w swoim rodzaju ozdób i dekoracji, ale też oryginalnych prezentów – to wszystko co roku sprawia, że frekwencja na jarmarku nie zawodzi, niezależnie od pogody.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował symboliczny wigilijny poczęstunek. Uczestnicy wydarzenia mogli liczyć na pierogi, gorący barszczyk i ciasto.

Pracownice Łużyckiego Centrum Rozwoju i seniorki z Ośrodka Wsparcia Dziennego zaprosiły najmłodszych (i nie tylko) na bezpłatne warsztaty dekorowania pierników, tworzenia ozdób choinkowych i zdobienia świec.

Przedświąteczny czas to także doskonała okazja, by podzielić się dobrem. Jak co roku wśród kramów nie zabrakło tych charytatywnych – zorganizowanych przez przyjaciół wspierających lubanian w potrzebie: małą Wiktorkę i pana Janusza.

Kupując ciasto lub stroik, można było także wesprzeć działalność Szkoły Podstawowej nr 4 i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Przez cały czas trwania jarmarku Lubań rozbrzmiewał muzyką na żywo. Muzycznym talentem podzieliły się z widzami dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz członkowie Małej Estrady i Dzieciaki Dęciaki. Wystąpiły także znane i lubiane „dorosłe” zespoły: Echo Bukowiny, Złote Nutki, Lubaniacy, Maksymilianki, Estrada Lubańska i Smolniczanie.

Wiele pozytywnych emocji wzbudziły występy młodych laureatów konkursu „Kolędowanie w Lubaniu”.

Gwar i dźwięki muzyki rozbrzmiewały na lubańskim rynku aż do wieczora. A gdy kramy zniknęły i muzyka umilkła, miasto powoli zasnęło, szykując się na święta. Już tylko światełka miejskich dekoracji błyskają w oczekiwaniu na tę najważniejszą pierwszą gwiazdkę…

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Lubań, Łużyckie Centrum Rozwoju i Miejski Dom Kultury. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejny cudowny jarmark.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...