Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-01-2022

Dnia 9 lutego 2022 r. przy Wieży Brackiej ul. Bracka 12 przeprowadzane będą badania mammograficzne dla kobiet.

9 luty 2022 badania mammograficzne Lubań ul. Bracka 12

Rejestracja telefoniczna od poniedziałku do piatku pod numerem telefonu: (068)4141411  

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań.

Po prostu przyjdź   Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.  

Dlaczego warto robić mammografię?   Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Diagnostyk"

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...