Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-11-2020

Uprzejmie informujemy mieszkańców Lubania, że w trosce o jakość dostarczanej wody planujemy płukanie sieci wodociągowej obejmujące następujące ulice:

Wrocławska, ul. Rzemieślnicza, ul. Cmentarna, ul. Emilii Plater, ul. Młynarska,  ul. Rybacka, ul. Torowa 14, ul. Graniczna, ul. Piramowicza, ul Garbarska 3, ul. Działkowa,  ul. Pastelowa, ul. Błękitna, ul. Pastelowa, ul. Pogodna, ul. Kwiatowa, ul. Działkowa, ul. Kolorowa, ul. Wspólna

Płukanie sieci wodociągowej będzie miało miejsce w dniu 27/28.11.2020  r. w godzinach nocnych tj. od godz. 23:00 do godz. 04:00.

W związku z powyższym uprasza się o ograniczenie korzystania z poboru wody w wymienionych godzinach z uwagi na możliwość wystąpienia wody o podwyższonej mętności na terenie miasta Lubania.

Płukanie sieci odbywać się będzie w godzinach nocnych jednak skutki tych działań mogą być odczuwalne również w ciągu dnia.

Za wynikłe niedogodności uprzejmie przepraszamy.

Cykl nocnego płukania sieci w poszczególnych sektorach Lubania realizowany jest w trosce o jakość wody, dostarczanej codziennie mieszkańcom naszego miasta. W sieciach wodociągowych, zwłaszcza w końcówkach sieci, w miejscach o słabym rozbiorze powstają osady wpływające negatywnie na jakość wody dlatego tak istotne jest dbanie o stan przewodów wodociągowych.

Płukanie i czyszczenie przewodów wodociągowych są podstawowymi czynnościami eksploatacyjnymi przedsiębiorstw wodociągowych. Mogą być one realizowane zarówno w systemie planowym, jak i w sytuacjach wymagających doraźnej interwencji, a także w związku z remontami lub awariami występującymi na sieci wodociągowej. Istnieje wiele metod płukania sieci wodociągowej. W naszym Przedsiębiorstwie wybrano metodę hydrauliczną wykorzystując wodę jako środek płuczący – metoda upustowa za pomocą otwarcia jednego lub kilku hydrantów.  Wymuszenie ukierunkowanego przepływu przeciwdziała skutkom wtórnego zanieczyszczenia wody wodociągowej.  Metoda ta umożliwia usunięcie osadów miękkich.

W celu utrzymania stabilności mikrobiologicznej wody po każdym zakończonym płukaniu sektora sieci wodociągowej uruchamiane jest chlorowanie sieci. Ilość dawkowanego środka dezynfekującego oraz czas dozowania ocenia każdorazowo technolog mając na uwadze świadome i profesjonalne podejście do zagadnienia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...