Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-04-2020

Mieszkańcy Lubania, pracownicy instytucji, rodzice, seniorzy – łącznie 139 przeszkolonych osób w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską.

Uczestnicy nabyli umiejętności ułatwiające funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości, a 10 nowych laptopów trafi do Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

W 95% miasto Lubań – poprzez swoje jednostki – zrealizowało projekt. Od lutego br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu, Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu oraz Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu szkolili się uczestnicy projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Miejskiej Lubań”. Założono przeszkolenie 150 osób. Dzięki pozyskaniu 84 tys. złotych warsztaty w czterech blokach tematycznych odbyło już 139 osób. Projekt kończy się 15 czerwca br., więc do tego czasu przeszkolona zostanie jedna jedenastoosobowa grupa.

Rozwój społeczności zależy od dostępu do wiedzy oraz innowacyjnego działania, a kompetencje cyfrowe umożliwiają uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym, kulturalnym i obywatelskim. Trenerzy projektowi uczą mieszkańców bezpiecznego korzystania z Internetu, przekonują ich jak bezpiecznie poruszać się w portalach społecznościowych, wskazują, gdzie w sieci szukać ciekawych i przydatnych zasobów kultury i zasobów edukacyjnych, przygotowują do korzystania z usług e-administracji.

Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński kieruje serdeczne słowa podziękowania za owocną współpracę wszystkim zaangażowanym w realizację projektu: dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu oraz Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu, zespołowi koordynującemu realizację projektu, trenerom i wszystkim uczestnikom.

 

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...