Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-03-2020

W Lubaniu promowana jest obywatelska aktywność w sieci oraz umiejętność korzystania z TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Miasto realizuje projekt zachęcający do przełamywania barier oraz świadomego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Kto z nas chociaż raz w życiu nie spędził kilku godzin na załatwianiu spraw urzędowych, na staniu w kolejce po odbiór dokumentów? W cyfrowym świecie większość spraw można załatwić nie wychodząc z domu. E-usługi przeżywają rozkwit. Nie wszyscy jednak dają się do tego przekonać. Z myślą o mieszkańcach, Miasto Lubań przystąpiło do realizacji projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Miejskiej Lubań”. Szkolenia realizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu, Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu.

Od kilku tygodni w Lubaniu spotykają się uczestnicy projektu, by poznać tajemnice Internetu i jego możliwości. Przyswajają wiedzę z zakresu korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Poznają możliwości i korzyści płynące z Profilu Zaufanego. Przekonują się, ile ważnych spraw urzędowych można załatwić nie wychodząc z domu. Dzięki Profilowi nie tylko można podpisać i wysłać pismo do urzędu, ale także skorzystać z e-usług administracji publicznej: zgłosić narodziny dziecka, złożyć wniosek o dowód osobisty, zarejestrować działalność, wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czy nawet sprawdzić, ile mamy punktów karnych oraz wiele innych spraw. A tych jest coraz więcej. Jak się okazuje mieszkańcy chcą być e-aktywni i uczestniczą w szkoleniach. Pierwsze certyfikaty już trafiły w ręce kursantów, ale to nie koniec. W marcu także prowadzone są zajęcia. Zapraszamy do udziału czytaj więcej

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...