Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-12-2019

12 grudnia w sali Rajców lubańskiego Ratusza odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubań.

Młodzieżowa Rada Miasta została powołana w celu upowszechniania idei samorządowej przede wszystkim wśród młodzieży. W radzie swoją reprezentację ma młodzież ucząca się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na terenie Lubania, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Zgodnie z przyjętym statutem rada konsultuje decyzje i doradza organom lubańskiego samorządu. Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta trwa 1 rok i liczona jest od dnia pierwszej sesji.

Sesję do czasu wyboru przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta prowadził przewodniczący Rady Miasta Lubań, Kamil Glazer. W obradach wzięli udział Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań oraz Łukasz Maćkowiak, Skarbnik Miasta Lubań, a także nauczyciele i rodzice. Zebranych powitał Mateusz Zajdel, Zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

– Celem powołania Młodzieżowej Rady Miasta jest przede wszystkim to, abyście zobaczyli w jaki sposób funkcjonuje samorząd, upowszechniali ideę samorządności, kształtowali postawy prospołeczne, obywatelskie, demokratyczne, patriotyczne, inicjowali i wspierali aktywność młodzieży w naszym mieście – rozpoczął M. Zajdel. – Wierzę w to, że dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz dążeniu do celu wspólnie zrealizujemy wiele ciekawych projektów i inicjatyw. Bardzo Wam gratuluję tego wyboru i dziękuję za to, że tu jesteście – powiedział zastępca burmistrza.

Życzenia wielu sukcesów w podejmowanych działaniach złożył również Kamil Glazer, przewodniczący Rady Miasta Lubań.

Zgodnie z porządkiem obrad zostały wręczone akty powołania. Następnie członkowie Młodzieżowej Rady Miasta złożyli uroczyste ślubowanie. Ze swego grona młodzież wybrała na przewodniczącego Mateusza Kasprzaka (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu), wiceprzewodniczących: Konrada Starczewskiego (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu) oraz Roberta Koziarskiego (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu), na sekretarza powołano Patrycję Sakowicz (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu).

Po wyczerpaniu wszystkich punktów nowo wybrany przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta zakończył obrady.

Młodzieżowa Rada Miasta, Facebook

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...