Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-09-2019

Gmina Miejska Lubań złożyła wniosek na realizację projektu „E-aktywni mieszkańcy Gminy Lubań”. Dzięki projektowi mieszkańcy naszego miasta będą mieli szansę na zdobycie umiejętności, które ułatwią funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości, w tym umiejętności korzystania z usług e-administracji.

Projekt będzie realizowany od 1 października 2019 r. do 15 kwietnia 2020 r. Odbiorcami projektu są mieszkańcy gminy, którzy zostaną przeszkoleni w zakresie korzystania z Internetu, w tym e-usług.
Zaplanowane zostały następujące bloki tematyczne: „Rodzic w Internecie”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Kultura w sieci”.
Szkolenia będą realizowane w wymiarze 12 godzin zajęć, w grupach do 12 osób. Nabór będzie odbywał się w trybie ciągłym aż do wyczerpania miejsc.
Zajęcia będą realizowane następujących w grupach wiekowych 25-34 lata, 35-43 lata, 44-64 lata, 65 i więcej. W ramach równych szans został zagwarantowany udział w szkoleniu osobom niepełnosprawnym.

Na potrzeby szkoleń zostanie zakupiony mobilny sprzęt komputerowy, który po ich  zakończeniu będzie przekazany Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu.
Partnerem projektu jest Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Już wkrótce nabór. Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do śledzenia informacji na temat rekrutacji.

 (ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...