Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-06-2016

Termoizolacja, nowe okna i elewacja, podziemna kuchnia, więcej pomieszczeń, dźwig osobowy, monitoring, panele fotowoltaiczne…, czyli przedszkole na miarę XXI wieku.

Na marcowej Sesji Rady Miasta Lubań poruszono temat przebudowy Przedszkola Miejskiego nr 5 na Osiedlu Piastów. Remont przedszkola ma otrzymać dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i realizacji inwestycji w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj”. Na dzień dzisiejszy zakończone zostało postępowanie przetargowe, w wyniku którego wykonawcą robót zostało Przedsiębiorstwo Budowlane Strykowski. 6 czerwca w Urzędzie Miasta Lubań na ulicy Mickiewicza podpisano umowę z wykonawcą, a następnie przekazano plac budowy na realizację zamówienia.
- Zaczynamy od zabezpieczenia terenu budowy. Dużą uwagę przykładamy do tego, aby maksymalnie odciąć prace od dzieci. Następnie przystąpimy do prac rozbiórkowych, takich które nie będą kolidowały z funkcjonowaniem placówki – zaznacza inżynier firmy Strykowski, Krzysztof Strzeliński.
Rok 2016 ma stać pod znakiem robót zewnętrznych, związanych z wymianą okien, termomodernizacją ścian i stropodachu, wymianą stolarki zewnętrznej, budową schodów terenowych czy doświetlaczy piwnicznych. W  czerwcu 2017 roku firma wkroczy do przedszkola. O dalszym przebiegu inwestycji będziemy informować na bieżąco.
(ŁCR)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...