13-10-2014

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zatrudni pracownika na stanowisko bibliotekarza. Poszukujemy osoby młodej duchem, sympatycznej, pracowitej, zorganizowanej, obeznanej w literaturze i lubiącej kontakt z ludźmi.

WYKSZTAŁCENIE:
- wyższe kierunkowe (absolwent studiów licencjackich lub magisterskich z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej),
- ewentualnie wyższe magisterskie lub licencjackie humanistyczne.

WYMAGANIA KONIECZNE:
- wiedza z zakresu pracy w bibliotece (odbyty staż pracy w bibliotece),
- znajomość UKD,
- znajomość przepisów katalogowania,
- biegła obsługa komputera i urządzeń biurowych,
- swobodne korzystanie z Internetu i umiejętność wykorzystania go w pracy,
- cechy osobowe niezbędne do bezpośredniej pracy z czytelnikiem oraz promocji czytelnictwa,
- komunikatywność i predyspozycje do pracy w zespole,
- dyspozycyjność.

WYMAGANIA POŻĄDANE:
- umiejętność obsługi systemu bibliotecznego (Aleph),
- umiejętność dobrej organizacji pracy,
- kreatywność.

DODATKOWE ATUTY:
- systematyczność,
- skrupulatność.

OFERTY POWINNY ZAWIERAĆ:
- życiorys wraz z listem motywacyjnym,
- kopie dokumentów potwierdzających kwalifikacje (w tym wykształcenie wyższe), kserokopie świadectw pracy i referencji,
- zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.).

Oferty należy przesyłać lub składać osobiście w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Rekrutacja Biblioteka” na adres: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej, Rynek – Ratusz, 59-800 Lubań

Termin składania ofert upływa 24.10.2014 r.

MiPBP w Lubaniu zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami.