Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-04-2013

Dnia 22 marca w naszej szkole zrobiło się od... niebieskich postaci. Nie, nie odwiedziły nas Smerfy ani inne bajkowe stworki, to uczniowie postanowili odpowiedzieć na apel Samorządu o docenienie w tym dniu tego, co dla naszej planety najważniejsze – WODY.

 


        Pomysłodawczynią akcji była nauczycielka przyrody, pani Julia Matyjewicz, która zaproponowała, aby z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie ubrali się tego dnia na niebiesko. Samorząd Uczniowski "dorzucił" pomysł, aby tego dnia wszyscy pili na przerwach wodę. Jak się okazało, mnóstwo uczniów chętnie włączyło się do akcji. Świato Dzień Wody upłynął w naszej szkole pod znakiem symbolicznego koloru niebieskiego, woda znikała w tempie błyskawicznym ze szkolnego sklepiku, w wielu klasach uczniowie uczyli się sposobów oszczędzania wody, dowiedzieli się więcej o dobrym jej wykorzystywaniu.
Co wynika z naszej akcji? Ważne, aby każdy uczeń wiedział, że woda jest cennym darem natury, którego nie należy bezmyślnie marnować. Akcje takie jak nasza zwracają uwagę wszystkich w jednym kierunku, a przy tym są dobrą zabawą dla każdego zaangażowanego:)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia.

J. Wickiel
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...