Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-03-2013

Aby definitywnie rozstać się z uprzykrzoną zimą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zorganizowali 21 marca ,,Dzień zaprosin Wiosny”.

Uczniowie z klasy VI pod okiem swego wychowawcy przygotowali marzannę, którą na znak wielkiej chęci przegonienia precz Zimy spalono na szkolnym boisku. Obrzędowi temu towarzyszyły głośne, chóralne nawoływania Wiosny w postaci znanych przysłów i powiedzonek związanych z tą porą roku.  Aby poczuć klimat nadchodzącej Wiosny uczniowie w klasach przygotowali wiosenne potrawy w postaci sałatek warzywnych i owocowych, zdrowych koktajli, szaszłyków i koreczków oraz kanapek, na których mieniły się kolorami wiosny rzodkiewki, szczypiorek, sałata, pomidory i ogórki. Wszystkie wykonane potrawy – pyszne, zdrowe i kolorowe- zostały przekazane na ,,Marzankowy kiermasz” zorganizowany i prowadzony przez Samorząd Uczniowski podczas, którego odbywała się degustacja przygotowanych smakołyków. Mamy nadzieję, że Pani Wiosna dostrzegła nasze starania i wkrótce zagości wśród nas.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...