Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-09-2012

Czterdziestu śmiałków i tylko jeden skarb – mowa o ekstremalnej wyprawie, która miała miejsce na terenie Lubania i okolic 15 września 2012 roku.

Organizatorem innowacyjnego przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu, ZHP Hufiec Lubań oraz Stowarzyszenie O.G.A.R.N.I.J. w Lubaniu. Chętnych do wzięcia udziału w tajemniczej wyprawie nie brakowało, bowiem jak poinformowała nas Małgorzata Garula, dyrektor MOSiR – jeszcze po zamknięciu listy uczestników wyprawy nadal wpływały masowe zgłoszenia od osób wyrażających chęć udziału w przedsięwzięciu.
Uczestnicy wyprawy musieli wykazać się nie lada sprytem i zwinnością podczas urozmaiconych konkurencji sprawnościowych. Program obejmował m.in. zawody paintball, zjazd na linie ze ściany skalnej, ścieżkę strachu oraz przeprawę przez rzekę Kwisę (drogą wodną i powietrzną). Ponadto uczestnicy czteroosobowych drużyn mieli za zadanie rozwiązać szereg zagadek logicznych, z którymi spotykali się na drodze swej wędrówki. Około dziesięciogodzinna wyprawa zakończona została wspólnym ogniskiem, przy którym mniej i bardziej zmęczeni podróżnicy mogli pożywić się ciepłą zupą grochową oraz przygotowanymi do usmażenia nad ogniskiem kiełbaskami. Pomimo trudów całodniowej wyprawy nikomu nie zabrakło dobrego humoru podczas tej wspólnej zabawy.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...