Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-09-2012

Na „Dużym Stawie”, akwenie należącym do Zakładu Karnego w Zarębie, 14 września 2012 roku Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „WIARUS” z Lubania oraz Koło Wędkarskie Zakładu Karnego w Zarębie zorganizowały II Wędkarskie Mistrzostwa Służb Mundurowych - „WMSM Lubań 2012” o puchar Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego.

Do udziału w zawodach zaproszono drużyny z powiatów lubańskiego i zgorzeleckiego oraz drużynę Straży Granicznej z Legnicy. Ostatecznie do zawodów przystąpiło 14 drużyn reprezentujących jednostki służb mundurowych: Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz miejscowe Koła Wędkarskie.
Trzy godziny wędkowania wyłoniły zwycięzców w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej. Dla zawodników nadszedł czas na konsumowanie grochówki a pracowity dla komisji na dokonanie podsumowań. Obowiązywała standardowa punktacja dla tego typu zawodów.

W rywalizacji drużynowej sklasyfikowano 14 dwuosobowych drużyn. Oto ostateczna klasyfikacja:
I miejsce - Zakład Karny Zaręba;
II miejsce - Placówki Straży Granicznej Zgorzelec;
III miejsce - Straż Graniczna Lubań - drużyna emerytów;
IV miejsce - Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej Lubań;
V miejsce - Straż Miejska Lubań;
VI miejsce - Zakład Karny Zaręba - drużyna emerytów;
VII miejsce - Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Lubań Miasto;
VIII miejsce - Zakład Karny Zaręba II;
IX miejsce - Areszt Śledczy Lubań;
X - XIV miejsce ex aequo: Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „WIARUS” Lubań; Państwowa Straż Pożarna Zgorzelec; Policja Leśna; Policja Zgorzelec; Straż Graniczna Legnica.

Pierwsze trzy drużyny uhonorowano pucharami. Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy i albumy. Zwycięskiej ekipie puchar wręczył jego fundator Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. Kolejne puchary wręczali zaproszeni goście oraz przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego.
W klasyfikacji indywidualnej kolejność była następująca:
I miejsce - Mariusz Radyk z Zakładu Karnego w Zarębie;
II miejsce - Damian Puszka z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca;
III miejsce - Marek Olszewski emerytowany funkcjonariusz Straży Granicznej;
IV miejsce - Marek Wszendobył z Placówki Straży Granicznej ze Zgorzelca;
V miejsce - Krzysztof Piotrowicz Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych
Straży Granicznej Lubań;
VI miejsce - Krzysztof Kusiak Straż Miejska.

Pierwszych trzech wędkarzy otrzymało puchary i dyplomy, a cała szóstka cenne nagrody rzeczowe.
Gościem specjalnym zawodów był Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. W zawodach uczestniczyli również kierownicy jednostek biorących udział w zawodach.

Zawody były okazją do spotkania wędkarzy reprezentujących różne służby mundurowe. Wędkarstwo jest nie tylko sportem, ale przede wszystkim daje możliwość relaksu i odpoczynku po trudach dnia codziennego. Cieszyć może fakt, że każdego roku do zawodów przystępuje większa ilość zespołów. Po zawodach był czas na grochówkę, grillowanie i rozmowy w gronie kolegów o taaaa...kiej rybie.

W organizację zawodów zaangażowanych było wielu nie wymienionych tu wędkarzy i sympatyków wędkarstwa, którym teraz dziękuję za ich poświęcenie, za ich zaangażowanie oraz osobistą pomoc przy przeprowadzaniu opisanego przedsięwzięcia.

(IW)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...