Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-04-2012

Od maja do października 2012 r., w ostatnią sobotę miesiąca, o godz. 12:00, lubańską starówkę będzie przemierzać 5 osób (3 mężczyzn i dwie kobiety) ucharakteryzowanych na XVII-wiecznych lubaniaków. Mężczyźni przywdzieją stroje strażników, a kobiety wcielą się w rolę wczesnonowożytnych mieszczanek.     

Obchód miasta będzie rozpoczynał się pod Wieżą Bracką. Stąd grupa rekonstrukcyjna przemieści się ulicą Bracką w stronę rynku. W sercu miasta zostanie zaprezentowana musztra, po której „mieszczanie sprzed wieków” udadzą się na mury obronne w pobliżu Domu pod Okrętem, gdzie nastąpi strzał z muszkietów. Następnie strażnicy, poruszając się tą samą drogą, wrócą na Wieżę. W międzyczasie mieszczki będą rozdawać materiały promocyjne.

      Projekt nosi tytuł Lubańska Straż Miejska i jest realizowany przez Urząd Miasta Lubań, Stowarzyszenie Miłośników Górnych Łużyc i Lubańską Drużynę Łuczniczą. Pomysłodawcą przyświecają następujące cele: ożywienie krajobrazu lubańskiej starówki, promowanie miasta i regionu oraz popularyzowanie historii Lubania.

Terminy obchodów w roku 2012: 26 maja, 30 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 29 września, 27 października.

Czytaj więcej www.luban.pl/index.php

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...