Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
31-08-2022

Wszystkich serdecznie zachęcam do skorzystania z możliwości komunikacji ze mną za pomocą internetu. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Państwa pytania. Oczekuję z Państwa strony zaangażowania w sprawy dotyczące naszego miasta i jego mieszkańców, wszystkich obszarów zarządzania naszym wspólnym mieniem.

Burmistrz Lubania
Arkadiusz Słowiński

 • Zadając pytanie, Użytkownik akceptuje Regulamin.
 • Pytanie proszę przesłać za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres: promocja@luban.pl. Temat wiadomości powinien brzmieć: pytanie do Burmistrza Miasta Lubań.

Przypominamy, że Burmistrz Lubania jest również do Państwa dyspozycji w każdy poniedziałek w siedzibie Urzędu Miasta (ul.7 Dywizji 14, pokój nr 11, I piętro) w godzinach od 13:00 - 15:30. W celu zapisania się na spotkanie prosimy kontaktować się z Biurem Obsługi Interesanta (osobiście lub pod nr tel. 75 646 44 99).

 • Pytanie

Dobry wieczór, czy można prosić o interwencję Urząd Miasta i tabliczkę z napisem PLAC ZIELENI na ul.Tkackiej. To raczej nie jest miejsce parkingowe ,no chyba że przepisy się zmieniły. Bo niestety nasza Straż Miejska nie reaguje
Pozdrawiam Katarzyna Małodzińska

 • Odpowiedź

Szanowna Pani,
z informacji, które posiadam, poruszona w pytaniu kwestia była równolegle omawiana przez Panią w dniu 6 kwietnia br. także z Komendantem Straży Miejskiej i wówczas udzielona została wyczerpująca informacja o zamierzanych działaniach. Otrzymałem już informację, że niezwłocznie po Pani zgłoszeniu strażnicy miejscy podjęli czynności w przedmiotowej sprawie, wynikiem czego wskazany przez Panią podczas tej rozmowy zaśmiecony teren przy ulicy Tkackiej został oczyszczony z odpadów. Co do kwestii parkowania pojazdów na zieleni - w ramach czynności strażnicy uzyskali zapewnienie od zarządcy tego terenu, tj. Prezesa GS "Samopomoc Chłopska" w Lubaniu", że w najbliższym czasie ustawione zostaną tam znaki informujące o zakazie parkowania na terenach przeznaczonych pod zieleń. Niezależnie od tego mam zapewnienie Komendanta SM o zarządzeniu częstszych kontroli sposobu parkowania pojazdów w tym rejonie miasta.
Z poważaniem,  Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

 • Pytanie

Szanowny Panie Burmistrzu,
w związku z budową prowadzoną przy ul. Władysława Łokietka pojawiły się pewne uciążliwości dla Nas jako okolicznych mieszkańców. Podstawowym problemem jest gruba warstwa błota, która zalega od kilku miesięcy na chodniku sąsiadującym z budową. Ekipy budowlane niestety skracają sobie drogę przejeżdżając wielokrotnie chodnikiem i tym samym roznosząc błoto na chodnik oraz jezdnię. Zdarza się także, że samochody dostarczające materiały budowlane parkują zajmując go. Rozjeżdżony ciężkim sprzętem chodnik stał się nierówny i widoczne są na nim ubytki a na jezdni pęknięcia, z kolei pod ciężarem prowizorycznego ogrodzenia połamana została pobliska ławka.
Odrębny problem stanowi odwodnienie wspomnianego wyżej terenu. Przy każdych intensywnych lub długo trwających opadach deszczu na skrzyżowaniu obok ZSP im. Mickiewicza z pobliskiej budowy przelewa się woda ( przed rozpoczęciem inwestycji był w tym miejscu głęboki rów). Przy ujemnych temperaturach tworzy się tym samym "lodowisko" zarówno dla pieszych jak i kierowców.
Czy można liczyć na Pana interwencję w wymienionych sprawach?
Z poważaniem, Michał Kowalczyk

 • Odpowiedź
Szanowny Panie,
straż miejska przeprowadziła czynności sprawdzające wokół terenu budowy przy ul. Wł. Łokietka. Strażnicy zobowiązali kierownika budowy do posprzątania zanieczyszczonego niewielką ilością błota odcinka chodnika, co zostało przez pracowników firmy wykonane. Ponadto kierownik budowy został zobligowany do systematycznego sprzątania zanieczyszczonych wynikiem realizacji budowy odcinków dróg publicznych, w tym chodników. Funkcjonariusze nie stwierdzili postojów pojazdów dostawczych, które wg oświadczenia kierownika pojawiają się wyłącznie na czas rozładunku materiałów budowlanych. Jeżeli chodzi o uszkodzoną ławkę – ustalono, że do jej naruszenia miało dojść podczas próby bezprawnego przedostania się nieznanych sprawców na teren budowy. Strażnicy miejscy otrzymali zapewnienie od kierownika robót, że po zakończeniu prac będzie ona przywrócona do stanu pierwotnego. Niezależnie od powyższego mam zapewnienie Komendanta, że patrole straży miejskiej na bieżąco będą kontrolować  stan czystości dróg przylegających do placów budowy na terenie miasta, w tym przy ul. Wł. Łokietka.
W kwestii odwodnienia terenu pracownicy Wydziału Inwestycji i Modernizacji Urzędu Miasta Lubań przeprowadzili rozmowę z inwestorem przedmiotowej inwestycji, który zobowiązał się w trybie pilnym usunąć wskazane uciążliwości. Panu natomiast dziękuję za czujność oraz troskę o estetykę miejskiej infrastruktury.
Z poważaniem, Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński
 
 • Pytanie

Kiedy zostanie rozwiązany problem gospodarki śmieciowej w Lubaniu na skrzyżowaniu ulic Zawidowska, Armii Krajowej, Łużycka? Odnoszę wrażenie, że mamy tutaj PSZOK 2 za darmo.
Pozdrawiam Robert Pawłowicz

 • Odpowiedź

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, iż na miejskim terenie pomiędzy ulicą Zawidowską a ulicą Łużycką ustawiono pojemniki dla mieszkańców budynków położonych przy ulicy A. Krajowej, jak także dla mieszkańców ulicy Zawidowskiej 4b. Pojemniki dla mieszkańców Zawidowska 4b pozostaną na opisywanym terenie, pozostałe pojemniki zostaną przestawione po wybudowaniu boksu przez wspólnoty mieszkaniowe obsługujące budynki  A. Krajowej.
Z poważaniem, Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

 • Pytanie

Szanowny Panie Burmistrzu, od niedawna jestem mieszkańcem Lubania. Chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś zajęcia dla dzieci w wieku 4 lat. Mogą to być zajęcia płatne jak i bezpłatne. Czy jest jakaś mobilizacja do otwarcia w jakichś miejscach grup dla dzieci w wieku przedszkolnym np w bibliotece?

 • Odpowiedź

Szanowna Pani,
witam w Lubaniu. Zachęcam do śledzenia internetowej strony miasta luban.pl, gdzie w zakładce kultura i sport można zapoznać się z ofertą zajęć organizowanych przez miejskie jednostki. Dodatkowo w kalendarium wydarzeń znajdzie Pani informację o nadchodzących imprezach adresowanych do dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Jeśli chodzi o zajęcia dla dzieci w wieku czterech lat warto skontaktować się z Miejskim Domem Kultury, pod skrzydłami którego działa m.in. grupa baletowa oraz zespoły tańca nowoczesnego. W miarę dorastania dziecko będzie mogło korzystać z większej ilości zajęć w MDK.
Cykliczne zajęcia organizuje również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu, jednak one kierowane są do dzieci od 6 roku życia. Co nie zmienia faktu, że biblioteka zaprasza w swoje progi również młodsze dzieci, a to za sprawą udziału w projekcie “Mała Książka Wielki Człowiek”. Projekt jest adresowany do przedszkolaków (rocznik 2015-2018). Aby przystąpić do projektu, należy odwiedzić z dzieckiem bibliotekę i zapisać do niej dziecko. Następnie wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego i odebrać wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą. Swego czasu lubańska książnica planowała uruchomić dodatkowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, jednak z uwagi na brak zainteresowania pomysł nie został zrealizowany.
Ośrodek Wsparcia Dziennego prowadzi świetlicę opiekuńczo-wychowawczą (dla dzieci w wieku szkolnym), zaś w okresie wakacji/ferii organizuje półkolonie. Warto jednak wiedzieć, że dodatkowo OWD zaprasza co jakiś czas wszystkie dzieci na teatrzyki do Miejskiego Domu Kultury.
Dużym zainteresowaniem cieszy się również Artteza Polisensoryczne Centrum Wspierania Rozwoju, w którym organizowane są zajęcia kreatywne dla dzieci (Sensoplastyka, Smyko-Multisensoryka, Logorytmika, kreatywna plastyka) oraz terapia indywidualna i grupowa z zakresu integracji sensorycznej, terapii ręki, terapii polisensorycznej, integracji bilateralnej, refleksologii.
Dzieci w każdym wieku zaprasza Pizzeria oraz Sala Zabaw Bambini & Bajtuś, a w czasie lata Wodny Plac Zabaw (obiekt zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu).
Mam nadzieję, że wśród otrzymanych propozycji znajdzie Pani coś interesującego. Jednocześnie jeszcze raz zachęcam do śledzenia miejskiej strony internetowej oraz stron na facebooku.
Z poważaniem, Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

 • Pytanie

Szanowny Panie Burmistrzu,
mieszkam w mieszkaniu socjalnym przy ul. Fabryczna Osiedle. Moje pytanie brzmi:
1/Czy w mieszkaniach socjalnych żyją ludzie gorszego sortu? Podstawą do zadania takiego pytania jest sposób traktowania takich mieszkańców jak ja przez pracowników Wydziału Technicznego Administracji przy ul. Szarych Szeregów. Miałem taką sytuację: w piątek 16.XII zablokowały mi się drzwi wejściowe , nie mogłem się uwolnić zamknięty w domu. 17XII na prośbę mojego syna przyjechali strażacy i mnie uwolnili wyważając drzwi za co jestem im wdzięczny.
Niestety drzwi nie nadają się do użytku, są wypaczone. 19.XII zadzwoniłem do Działu Technicznego z pytaniem i prośbą czy mogą mi pomóc. Otrzymałem informację że zgodnie z umową takie koszty muszę ponosić sam a jeśli chcę pomocy to mam napisać podanie do Pani Dyrektor i czekać na odpowiedź. Nadmieniam że ponad 2 miesiące temu zgłosiłem do tego samego wydziału, że z wywiertrznika nad kuchnią cieknie woda. Woda ciekła podczas deszczów i cieknie teraz gdy na dachu jest śnieg a ja palę w kuchni. Czynsz płacę regularnie i mam nawet niewielką nadpłatę. Czy nie może Pan zatrudniać ludzi obdarzonych empatią , nie tylko urzędników /to taka delikatna sugestia/ Nawiasem mówiąc Pani z którą rozmawiałem obraziła się, że Ją nazwałem urzędnikiem twierdząc, że użyłem słowa urzędas. Podziękowałem więc za pomoc, życzliwość i uprzejmość oraz zakończyłem rozmowę.
2/Czy to jest styl pracy Pana urzędników a ja jestem tylko natrętem i gorszego sortu obywatelem , którego można zbywać ? Proszę o odpowiedź na te pytania
Z poważanim, Wiesław Modzelewski

 • Odpowiedź

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana zapytanie dotyczące uszkodzonych drzwi od lokalu, którego jest Pan najemcą informuję, że sprawa została przekazana do załatwienia przez Administrację Mieszkań Komunalnych w Lubaniu. W zakresie cieknącego dachu Administracja Mieszkań Komunalnych w Lubaniu poinformowała mnie, że naprawa została wykonana w październiku 2022 roku.
Z poważaniem, Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński  

 • Pytanie

Szanowny Panie Burmistrzu,
chciałbym serdecznie pogratulować promocji miasta na platformie tik tok. Filmy, którymi Państwo promują swoje miasto są cudowne i zachęciły mnie, aby w przyszłym roku odwiedzić Lubań. Nie ukrywam, że i tak bym musiał to w końcu zrobić, ponieważ mam cel odwiedzić wszystkie miasta w Polsce (w 2022 jest ich 964, a od 1 stycznia 2023 będzie ich 979). Z każdego miasta wrzucam pamiątkowe zdjęcie na swój instagram: https://www.instagram.com/adrianekwpolsce/ 
Może uda mnie się spotkać maskotkę Lubania akurat,gdy będę u Was w gościach ;) 
Pozdrawiam bardzo serdecznie, Adrian Jędrzejczak

 • Odpowiedź 

Szanowny Panie Adrianie,
dziękuję za miłe słowa, a jednocześnie cieszę się, że postanowił Pan odwiedzić Lubań, do czego oczywiście gorąco zachęcam. Filmiki na TikToku, tworzone przy udziale lubańskiej maskotki, to taka lekka strona naszego miasta. Zachęcam do polubienia pozostałych miejskich kont w mediach społecznościowych prowadzonych na Instagramie, Facebooku czy YouTubie oraz odwiedzenia strony miasta luban.pl
Przy okazji gratuluję Panu podjęcia się świetnego wyzwania polegającego na odwiedzeniu wszystkich miast w Polsce. Podczas wizyty w Lubaniu zachęcam do zajrzenia do Informacji Turystycznej przy ul. Brackiej 12, gdzie wśród materiałów promocyjnych i gadżetów miejskich pomieszkuje nasza maskotka :)
Pozdrawiam, Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań

 • Pytanie

Witam,
bardzo przykro patrzeć na "uzasadnioną wycinkę". Tylko pytanie - po co wiosną była przycinka????  Co się dzieje w naszym mieście ze starodrzewiem!!!??? Wiem, będą nowe nasadzenia;/ Znam argumenty, że zagrożenia itp. Czy proces decyzyjny został właśnie przeprowadzony?
Z poważaniem, mieszkanka Lubania

 • Odpowiedź

Szanowna Pani,
w związku z zapytaniem informuję, że wycinka 8 drzew odbyła się na podstawie decyzji Starosty Powiatowego z dnia 24 maja 2021r. (nr RŚ.613.17.2021). Dodatkowo projekt decyzji opiniowany był przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Przyczyną usunięcia drzew był ich zły stan zdrowotny, co stanowiło zagrożenie dla osób korzystających z ciągów pieszych, drogi gminnej oraz mieszkańców i użytkowników sąsiadujących nieruchomości. Warto wiedzieć, że aleja będzie odtworzona, gdyż zgodnie z decyzją nastąpią nowe nasadzenia zastępcze, również wiązów (16 sztuk).
Z poważaniem, Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań

 • Pytanie

Panie burmistrzu fajnie Pięknie że mamy święto niepodległości Ale litość Boską pomóżcie nam naprawiać budynki na ul Dobrońskiego wejście się z mieszkaniówką  na ul łącznej 5 by od 2 lat walczymy że nam pęka ściana od podwórka  i nic tylko mówią że. Niema. Pieniędzy ale my płacimy klatki schodowe polityk się boże a gmina tyle lat niszczy mieszkanie nr 1 które jest socjalne najlepiej rozbili okno a pracownicy zabili deską wstyd nic się nie robi pisałem o nowe ogrodzenie też nie bo powiedziano że podwórko jest ogólnodostępne to najlepiej niech pijaki sikają budynek też trzeba otynkować zróbcie coś z tym  mnie może tak być w 21 wieku ja. Chyba pokarze to jak nasz budynek kamienica wygląda w czasopiśmie ziemi lubańskiej to jest budynek na Dąbrowskiego 3  obok sukien ślubnych po drugiej stronie proszę zróbcie coś z tym

 • Odpowiedź

Szanowny Panie,
w nieruchomości, o której Pan wspomina znajdują się lokale komunalne. W zaistniałej sytuacji tylko część lokatorów płaci fundusz remontowy. Osoby, które zamieszkują lokale komunalne są zobowiązane do pokrycia należności czynszowych, które nie uwzględniają składki remontowej. Jeśli wspólnota mieszkaniowa (w skład której wchodzą właściciele lokali mieszkalnych) podejmie decyzję o konieczności przeprowadzenia określonych prac remontowych, wówczas Gmina Miejska Lubań (za pośrednictwem Administracji Mieszkań Komunalnych) dokłada się do remontu zgodnie z posiadanymi udziałami. Jednak o potrzebie przeprowadzenia remontu w pierwszej kolejności decyduje wspólnota mieszkaniowa. Proszę mieć na uwadze fakt, że za ewentualne prace naprawcze płacą właśnie właściciele mieszkań (gmina dorzuca część należności proporcjonalnie do ilości lokali komunalnych). Podsumowując, wszelkie decyzje remontowe w pierwszym rzędzie podejmowane są na szczeblu wspólnoty mieszkaniowej i to właśnie ona ma decydujący głos w sprawie. Jeśli Państwa wspólnota poinformuje Gminę o konieczności rozpoczęciu prac remontowych, Gmina bezzwłocznie dołoży do nich należną część finansową.
Z poważaniem Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

 • Pytanie

Panie Burmistrzu, ja mam pytanie o przetargi. Jestem młodą osobą z rodziną, która od pół roku znowu mieszka w Lubaniu, nie mam własnego mieszkania i muszę wynajmować. Patrząc na ceny nieruchomości na Lubaniu jeszcze długo będę kogoś wzbogacać. Tu z ciekawości przeglądam Wasze przetargi, ale ceny jakie proponujecie za te ruiny, które niekiedy najlepiej zburzyć są kolosalne. Dlaczego, tak jak inne miejscowości nie pozbędziecie się za bezcen takich ruin? Jest wiele osób, które takie mieszkanie kupiłoby i zamieniło w coś, w czym można mieszkać, a na działce postawić nawet malutki domek, w którym mogliby żyć i nie szpeciłoby to miasta. Wolicie, by mieszkania stały i gniły niż dać naprawdę tym, którzy mieliby możliwości coś z nimi zrobić niewielkim kosztem. Pozdrawiam Barbara

 • Odpowiedź

Szanowna Pani,
informuję, że przy sprzedaży nieruchomości wchodzących w skład mienia gminnego nie ma swobody ustalania cen sprzedaży jak przy obrocie nieruchomościami przez podmioty prywatne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wynikającymi z ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami cenę nieruchomości ustala się na podstawie jej wartości, przy czym określenia wartości dokonują rzeczoznawcy majątkowi z uprawnieniami. Cenę wywoławczą w pierwszym przetargu ustala się w wysokości nie niższej niż wartość nieruchomości. Z operatami szacunkowymi nieruchomości gminnych typowanych do sprzedaży można każdorazowo zapoznać się w siedzibie Urzędu Miasta Lubań.

Przy okazji nadmieniam, że inaczej wygląda sprzedaż lokali komunalnych ich dotychczasowym najemcom. Zgodnie z „Wieloletnim programem gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miejskiej Lubań na lata 2022-2030” najemcy użytkujący nieruchomość (w określonych sytuacjach) przy wykupie mieszkania będą mogli skorzystać z bonifikaty w wysokości 70% lub 30%. Więcej informacji na poruszany temat można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Lubań w wymienionej powyżej Uchwale nr LIV/327/2022 Rady Miasta Lubań z dnia 22 lutego 2022 r.

Z poważaniem
Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań

 • Pytanie

Witam. Panie burmistrzu, chciałabym wiedzieć, czy istnieje możliwość regularnego patrolowania przez policję centrum miasta w dni, w których odbywają się imprezy w dyskotece "Paradise"? Co tydzień, regularnie od wielu lat nie można spokojnie spędzić wieczoru we własnym domu oraz spać w nocy, gdyż na ulicy Spółdzielczej (zarówno od strony podwórka, jak i ulicy) dzieją się rzeczy, które trudno opisać w dwóch słowach, ludzie pod wpływem alkoholu i narkotyków regularnie zakłócają ciszę nocną, krzyczą, wyklinają, biją się, puszczają wulgarną muzykę, śmiecą. Każdej niedzieli w okolicy mojego bloku jest istne pobojowisko, pełno pustych butelek po napojach wyskokowych, etc. Zdarzyło się nawet zniszczenie mienia (elementy bramy wejściowej do klatki schodowej zostały stłuczone i pomazane markerem). Pod bramą znajdują się również często wymiociny i inne fekalia. Strach zostawić samochód na parkingu, gdyż bardzo często uczestnicy lubią przesiadywać sobie na maskach aut lub turlać się po nich w czasie bijatyk. Moi sąsiedzi również mają dość tych wydarzeń, dlatego też postanowiłam do Pana napisać. Pozdrawiam

 • Odpowiedź

Szanowny Panie,
w pierwszej kolejności dziękuję za informację. Aby podjąć działanie, potrzebne są zgłoszenia. Funkcjonowanie klubu w centrum miasta nie powinno przekładać się na obniżenie poczucia bezpieczeństwa jego mieszkańców. Młodzież jak najbardziej ma prawo do zabawy, ale w momencie naruszania granic współżycia społecznego łamie prawo. W związku z powyższym powiadomiłem o sprawie Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. Mam nadzieję, że poskutkuje to zwiększeniem patroli policyjnych w tym rejonie miasta. Jednocześnie zachęcam do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zaznaczać miejsca wystąpienia m.in. aktów wandalizmu, dzikich wysypisk śmieci, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, nielegalne rajdy samochodów, nieprawidłowe parkowanie, używanie środków odurzających, niszczenie zieleni, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i wielu innych.
Z poważaniem
Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań

 • Pytanie

Witam,
chciałbym zadać dwa pytania. Jedno pytanie związane jest z remontem drogi do przedszkola miejskiego numer 5 na osiedlu. W 2018 r. mówił Pan, że droga będzie zrobiona po remoncie przedszkola. Ale nie myślałem wtedy, że chodziło o zalepienie dwóch dziur, a nadal studzienki i pobocza są w stanie masakrycznym - dziura na dziurze. Czy można to w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyć?

Druga sprawa to jest odwieczny problem Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych odnośnie koszenia traw. Wcześniej również pisałem i dostałem odpowiedź, że Zakład działa według harmonogramu, który już od lat stosuje. Wystarczyło chwilę poczekać i jest to nieprawda, ponieważ z roku na rok koszenie wygląda inaczej, a my dalej chodzimy pośród trawy do kolan. Nie trzeba tutaj pisać przykładu, ponieważ gdzie się nie popatrzy to trawa, drzewa oraz żywopłoty wyglądają mówiąc grzecznie obrzydliwie... Więc pytanie brzmi: skoro ZGiUK ma harmonogram koszenia, niech udostępni go nam, chyba że już gdzieś jest, to prosiłbym o informację, gdzie można go znaleźć.

 • Odpowiedź

Szanowny Panie,
w naszym mieście mamy do remontu sporo dróg i traktów pieszych. Niestety nie wszystko da się zrobić naraz, dlatego większy priorytet został nadany drogom dłuższym, prowadzącym do większej ilości obiektów. Wzmiankowana droga to krótki odcinek prowadzący tylko do przedszkola.
Mimo wszystko mam na uwadze jej stan i jeśli tylko pojawi się ku temu okazja, zostanie on poprawiony. Jednak w najbliższym czasie nie przewiduję jej generalnej przebudowy.
Biorąc pod uwagę szereg remontów dróg, chodników i parkingów, zamieszkany przez Pana rejon z pewnością nie jest zapomniany ani zaniedbany. Liczę więc na cierpliwość i wyrozumiałość odnośnie opisywanego odcinka.

Odnośnie koszenia traw podtrzymuję odpowiedź, jakiej udzieliłem Panu ostatnio. Z informacji, jakie posiadam, koszenie działek miejskich przez pracowników lubańskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych odbywa się według ustalonego harmonogramu. Tak jak już pisałem, pierwszeństwo mają ciągi główne, następnie place zabaw i parki, a dopiero później pozostałe tereny. Urząd Miasta otrzymuje tygodniowy harmonogram prac. Jego realizacja przebiega zgodnie z założeniami, jednakże jest on również uzależniony od możliwości ZGiUK. Nie można zapominać, że obecnie mamy sezon urlopowy, dlatego kilkunastoosobowa ekipa, odpowiedzialna za utrzymanie terenów zielonych jest okrojona, a co za tym idzie – ma mniejsze moce przerobowe. Mimo wszystko nie da się nie zauważyć dużej poprawy, jeśli chodzi o dbałość o miejską zieleń w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Jeśli chciałby uzyskać Pan bardziej szczegółowe informacje, zachęcam do kontaktu z Wydziałem Oczyszczania i Zieleni Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych Spółka z. o. o. Lubań telefonicznie 75 671 12 42 w godz. 7.00 – 15.00.
Z poważaniem
Arkadiusz Słowiński Burmistrz Miasta Lubań

STARSZE PYTANIA

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...