Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

28-09-2012

Regulamin Powiatowego Mikołajkowego Konkursu Scrabblowego dla szkół podstawowych (klasy 4-6)

REGULAMIN POWIATOWEGO  MIKOŁAJKOWEGO KONKURSU SCRABBLOWEGO  DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY 4-6)

25-09-2012

Chwila refleksji i wzruszeń ...

17 –ego września obchodzony był Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji w Lubaniu zorganizowane zostały spotkania pn. „Wieczór wspomnień z Sybirakiem” poświęcone historii, życiu i nadziei. Inicjatorem i jednocześnie gościem specjalnym spotkań zorganizowanych przez Łużyckie Centrum Rozwoju był p. Zbigniew Tomaszewski - naoczny świadek okrutnych zbrodni, deportowany do Związku Radzieckiego w czasie II wojny światowej. Czytaj więcej

25-09-2012

Oferta Biblioteki na październik

Oferta Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu na październik 2012r.

24-09-2012

Chwila refleksji i wzruszeń ...

17 –ego września obchodzony był Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji w Lubaniu zorganizowane zostały spotkania pn. „Wieczór wspomnień z Sybirakiem” poświęcone historii, życiu i nadziei. Inicjatorem i jednocześnie gościem specjalnym spotkań zorganizowanych przez Łużyckie Centrum Rozwoju był p. Zbigniew Tomaszewski - naoczny świadek okrutnych zbrodni, deportowany do Związku Radzieckiego w czasie II wojny światowej.

20-09-2012

Survival w Lubaniu, czyli wyprawa dla wytrwałych 2012

Czterdziestu śmiałków i tylko jeden skarb – mowa o ekstremalnej wyprawie, która miała miejsce na terenie Lubania i okolic 15 września 2012 roku.

19-09-2012

II Wędkarskie Mistrzostwa Mundurowych

Na „Dużym Stawie”, akwenie należącym do Zakładu Karnego w Zarębie, 14 września 2012 roku Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „WIARUS” z Lubania oraz Koło Wędkarskie Zakładu Karnego w Zarębie zorganizowały II Wędkarskie Mistrzostwa Służb Mundurowych - „WMSM Lubań 2012” o puchar Burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego.

13-09-2012

Nauka tańca orientalnego

Miejski Dom Kultury w Lubaniu zaprasza na naukę tańca orientalnego.

07-09-2012

Otwarcie Jakubów widziane oczami „strażnika miejskiego sprzed wieków”

XVII - wieczna lubańska straż miejska oraz Łużycka Drużyna Łucznicza wzięły udział w otwarciu „Jakubów” w Zgorzelcu i „Altstadfestu” w Görlitz. Wyjazd nad Nysę Łużycką miał charakter rewizyty, gdyż współorganizatorzy „Jakubów”, tzn. pracownicy Muzeum Łużyckiego, w 2011 i 2012 r wzięli czynny udział w dwóch lubańskich inscenizacjach – Szturmie na Wieżę Bracką i Najeździe Fałszywego Waldemara na Lubań.

20-08-2012

Zapisy do grup artystycznych

Miejski Dom Kultury w Lubaniu ogłasza zapisy do grup teatralnych, wokalnych, tanecznych, plastycznych i fotograficznych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...