10-02-2016
Program Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020 będzie realizowany po stronie polskiej na terenie podregionu jeleniogórskiego w województwie dolnośląskim oraz powiatu żarskiego w województwie lubuskim, a po stronie niemieckiej – na terenie dwóch powiatów (Landkreise) Kraju Związkowego Saksonia (Görlitz i Bautzen). Więcej informacji można znaleźć w zakładce „Obszar wsparcia”.
Budżet Programu wynosi 70 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Celem Programu jest pogłębienie współpracy dla przezwyciężania barier rozwojowych na pograniczu polsko-saksońskim.
Dla realizacji powyższego celu przewidziano następujące osie priorytetoweProgramu:
Oś Priorytetowa I - Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe (wsparcie z EFRR: 21,7 mln EUR)
Oś Priorytetowa II - Mobilność regionalna (wsparcie z EFRR: 13,6 mln EUR)
Oś Priorytetowa III - Edukacja transgraniczna (wsparcie z EFRR: 10,14 mln EUR)
Oś Priorytetowa IV - Współpraca partnerska i potencjał instytucjonalny (wsparcie z EFRR: 20,36 mln EUR)
Maksymalna wysokość dofinansowania projektów wynosi 85% wydatków kwalifikowalnych.
W programie będzie również funkcjonować Fundusz Małych Projektów realizowany przez polskie i niemieckie biura Euroregionu Nysa. Poznaj zasady działania programu.