Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

10-05-2013

„Majowe uroczystości u Wyspiańskiego”

Jak każdego roku młodzież z gimnazjum Wyspiańskiego uczciła ważne wydarzenia z historii naszego kraju. 3 i 8 maja poczet sztandarowy uczestniczył w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja i uroczystości zakończenia II wojny światowej.

09-05-2013

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

W dniu 07.05.br. w Przedszkolu Niepublicznym nr 1 w Lubaniu odbyła się uroczystość związana z uchwaleniem KONSTYTUCJI 3 MAJA. Sześciolatki, nasi mali - wielcy patrioci przygotowali wraz ze swoimi paniami ładny i wzniosły oraz bogaty w treści program artystyczny.

07-05-2013

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DAF-Kenner

  16.04.2013 odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs języka niemieckiego „DAF-Kenner” organizowany przez Wydawnictwo Szkolne PWN.

06-05-2013

Zielony Dzień przedszkolu

W ramach realizacji programu „ Kubusiowi Przyjaciele Natury” zorganizowaliśmy w przedszkolu „ Zielony Dzień”. Tego dnia zarówno dzieci, jak i personel mieli za zadanie mieć na sobie lub przy sobie ,,coś” zielonego. Niektórzy wykazali się kreatywnością przygotowując sobie przebrania.

04-05-2013

Jak to miło wędrować z plecakiem...

W dniu 26.04.2013 r., jak co roku starszaki z grupy V i VI z PM 3 uczestniczyły w rajdzie „3 Dni – 3 Kraje – 3 Wędrówki”. Razem z nimi dzielnie maszerowali też rodzice. Trasa rajdu o długości 6 km przebiegała przez najciekawsze miejsca Lubania oraz najbliższe okolice, była ona atrakcyjna i dostosowana do możliwości uczestników.

29-04-2013

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Obchody święta naszej planety na stałe wpisane zostały w harmonogram projektów przedszkolnych. Tradycyjnie jest to tydzień działań proekologicznych, dzięki którym dzieci uczą się, jak też utrwalają swoją wiedzę o tym, jak dbać o środowisko i nie szkodzić Ziemi.
 

26-04-2013

Gimnazjaliści z Wyspiańskiego opanowali królestwo przyrody

Ten rok szkolny był szczególnie bogaty w owoce naszej pracy dydaktycznej, którymi były pierwsze i drugie miejsca w powiatowych konkursach przedmiotowych.

24-04-2013

"Woda to życie dla Ziemi"

22.04.2013r. byliśmy w MDK na uroczystym otwarciu XVII Lubańskiej wiosny Ekologicznej 2013 i okolicznościowym koncercie pt. "Woda - to życie dla Ziemi"

23-04-2013

Odwiedzamy koleżanki i kolegów w SP nr 1

                Dzieci grupy starszej z PM nr 5 w Lubaniu odwiedziły SP nr 1. Poznały pomieszczenia w budynku jak biblioteka, świetlica. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych, które odbyły się w klasie pierwszej. Przedszkolaki świetnie sobie radziły

  i aktywnie brały udział w różnorodnych zadaniach takich jak rozwiązywanie krzyżówki o tematyce wiosennej, czytały krótkie teksty, na zadane pytania odpowiadały trafnie. Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole, a szczególnie spotkanie z  koleżankami i kolegami ze starszych klas.

23-04-2013

Poznajemy zawody

                              Ważnym wydarzeniem w PM nr 5 w Lubaniu była przygotowana niespodzianka dla dzieci starszych przez panią dyrektor. Po śniadaniu starszaki z niecierpliwością obserwowały drzwi. Wielkim entuzjazmem powitały policjanta i psa Maxa. Zaproszony gość opowiedział o swojej pracy, oraz roli psa w policji.  Na koniec przedszkolaki podziękowały panu za spotkanie i wręczyły upominek.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...