Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

09-12-2013

„Mikołaj Święty daje nam prezenty...”

Jak co roku 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.

09-12-2013

„Spanko – czuwanko” w PM nr 3

,,Mikołaj to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migoczą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
Gruby brzuszek i płaszczyk czerwony”.


W tym roku starszaki z PM nr 3 postanowiły zaskoczyć Świętego Mikołaja i poczekać na niego w przedszkolu. Zaopatrzeni w śpiwory i wyśmienite humory przyszły wieczorem do przedszkola, gdzie czekała na nie straszna wiadomość… otóż okazało się, że złe wiedźmy uwięziły Mikołaja i ani prezentów ani świąt nie będzie… chyba, że właśnie im uda się zdjąć złe zaklęcia poprzez wykonanie wielu zadań.

09-12-2013

Z wizytą w fabryce Bombek.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W naszych domach rozpoczynają się porządki i przygotowania przedświąteczne a także wspólne ubieranie choinki. Zastanawialiście się kiedyś – skąd wzięły się ozdoby choinkowe? Aby się tego dowiedzieć dzieci z gr. II i III wybrały się na wycieczkę do Złotoryi. Znajduje się tam przedsiębiorstwo produkujące szklane ozdoby choinkowe.

09-12-2013

Mikołaj jedzie samochodem...

            Dzieci z PM nr 5 w Lubaniu z ogromnym entuzjazmem czekały na oczekiwanego gościa - Mikołaja. Aby zdążyć na umówione spotkanie przedszkolaki najpierw miały rozwiązać przygotowane zadania w kopertach-   rozwiązanie zagadek, ułożenie puzzli, znalezienie czapki mikołajowej. 

08-12-2013

Pirackie Andrzejki - ahoj przygodo !

      Dla najmłodszych każda okazja do zabawy jest dobra. 29 listopada odbyła się impreza andrzejkowa w grupie sześciolatków. Ciekawe zabawy andrzejkowe dla dzieci oraz kontrolowane psoty to najbardziej lubią najmłodsi. Magiczne zabawy muzyczno -ruchowe dały dzieciom dużo radości. 

      Hokus - pokus, czary- mary niech się spełnią andrzejkowe czary.  

06-12-2013

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM NR 1

  Jak co roku – tak i w tym – Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu odwiedził niecodzienny, ale bardzo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Spotkanie to miało jednak odmienny niż zwykle przebieg . Tym razem to dzieci obdarowały Świętego prezentami, aby mogły czerpać radość nie tylko z „brania”, ale również i z „dawania”.

06-12-2013

"Mały Książę - spotkajmy się na jednej z planet"

Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu informuje, że dnia 12.12.2013r.  o godz. 11:00 w siedzibie szkoły, w ramach podsumowania projektu "Razem w pełni sprawni" z inicjatywy Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, odbędzie się przedstawienie teatralne przygotowane przez młodzież gimnazjalną pt. "Mały Książę - spotkajmy się na jednej z planet".

05-12-2013

Podsumowanie akcji "Pomóżmy czworonogom"

  W imieniu podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom i ich rodzicom za zrozumienie trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt oraz wszystkie przyniesione dary w ramach akcji „Pomóżmy czworonogom” .

 

 

05-12-2013

Pasowanie uczniów i wizyta św. Mikołaja

W dniu 4 grudnia 2013r. w Szkole Muzycznej I st. im.Oskara Kolberga w Lubaniu odbyła się uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych połączona z wizytą św. Mikołaja.

05-12-2013

PODSUMOWANIE LISTOPADA W LOKALNYM INKUBATORZE NGO W LUBANIU

Jesień powoli odchodzi robiąc miejsce zimie, a w Lokalnym Inkubatorze NGO w Lubaniu nikt nie myśli o odpoczynku. Ponad 120 razy skorzystano z infrastruktury i doradztwa oferowanego przez ten punkt wspierający organizacje pozarządowe. Kontynuowano także zajęcia z obsługi Internetu i szkolenia komputerowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...