Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

26-03-2014

Bezpłatne szkolenie z rozliczania projektów finansowanych z POKL

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu "Weryfikacja projektu finansowanego z PO KL w trakcie realizacji i po jego zakończeniu", które odbędzie się w terminie 31.03.2014 - 01.04.2014 o godz. 9:00-16:00. Szkolenie poświęcone będzie zasadom realizacji i rozliczaniu projektów finansowanych z POKL dla beneficjentów. Omówione zostaną kwestie związane z kontrolami projektów, trwałością, dokumentacją po okresie realizacji projektów.

25-03-2014

Apel Starosty Lubańskiego

W związku z występującymi w ostatnich latach wyjątkowo niekorzystnymi warunkami hydrologicznymi, związanymi z obfitymi opadami, powodującymi zalewania i lokalne podtopienia oraz utrzymywanie się wysokiego poziomu wód gruntowych przypominam i apeluję do wszystkich właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów i nieruchomości, na których usytuowane są urządzenia melioracji wodnych szczegółowych oraz na które te urządzenia wywierają korzystny wpływ, o wykonywanie obowiązku konserwacji i bieżące utrzymanie tych urządzeń w stanie umożliwiającym swobodny przepływ wód.

24-03-2014

Kamil Cebulski w Lubaniu

Kamil Cebulski to człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat zauważyły go media, nazywając najmłodszym milionerem w Polsce. O tym, czy warto zrobić i jak zrobić swój sensowny biznes, Kamil Cebulski opowiadał uczniom lubańskich szkół i mieszkańcom regionu przybyłym na dwa spotkania zorganizowane przez Radę Gospodarczą Miasta Lubań 20 marca br.

21-03-2014

Nowa inwestycja za 10 milionów

10 milionów złotych zainwestuje w Lubaniu firma „Automatec”. Prezes zarządu Wojciech Siwek zapowiada, że spółka do końca grudnia zbuduje nową siedzibę, co pozwoli rozwinąć działalność i podwoić stan zatrudnienia do 100 osób. Da to w sumie około 60 całkiem nowych miejsc pracy.

21-03-2014

Witaj Wiosno!

20 marca przypada początek astronomicznej - a 21 marca początek kalendarzowej - wiosny. O ile z tą pierwszą datą wszyscy musimy się powoli oswoić (a astronomiczna wiosna będzie się zaczynała 20 marca aż do 2102 roku), o tyle druga data jest zakorzeniona w tradycji jako dzień wagarowicza. Na wesołe "wagary" - jak się okazało wypełnione po brzegi zajęciami - wybraliśmy się z przedszkolakami z Lubania. Przedstawiamy poniżej galerię ponad 100 zdjęć z wiosennego marszu Przedszkola Miejskiego nr 1, szturmowania fontanny przez Przedszkole Miejskie nr 3, inwazji Kamiennej Góry, której dokonało Przedszkole Niepubliczne nr 1 oraz bardzo smakowitej wizyty w kolorowej "Restauracji pod Marzanną", w którą za sprawą małych rączek zmieniło się Przedszkole Miejskie nr 5.

21-03-2014

Będzie jaśniej

Trzy miejsca doczekały się nowego oświetlenia – kompleks garażowy na Osiedlu Piastów, zaplecze ulicy Spółdzielczej i zbieg ulic Robotniczej i Hutniczej. Łączny koszt wykonanych robót to ponad 45 tys. złotych.

21-03-2014

Odpady - spalać czy nie spalać?

Z chwilą nadejścia wiosny wielu mieszkańców rozpoczęło prace porządkowe w swoich ogrodach, by te cieszyły oko przez kolejne miesiące. Wielu lubanian zachodzi jednak w głowę, co zrobić z odpadami biodegradowalnymi, które powstają w wyniku przeprowadzania „wiosennych porządków” - spalać czy nie spalać? Czy będzie to zgodne z literą prawa? Wszelkie wątpliwości wyjaśnia Straż Miejska.

20-03-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem relacje na temat:

  • nowej inwestycji firmy Automatec w Lubaniu,
  • nagrodzenia lubańskich narciarzy za sukcesy w Biegu Piastów,
  • możliwości plenerowej gry w szachy w naszym mieście.

20-03-2014

Ujęcie złodzieja

17 marca br. funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonali ujęcia mężczyzny, który prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. W trakcie prowadzonych czynności strażnicy ustalili, że ów osobnik ma na sumieniu nie tylko naruszenie przepisu z zakresu ruchu drogowego, ale również dopuścił się kradzieży mienia o znacznej wartości z jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawce przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji, która prowadzić będzie dalsze czynności.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...