Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

04-02-2014

XLVII Sesja Rady Miasta Lubań

28 stycznia br. Rada Miasta Lubań spotkała się po raz czterdziesty siódmy. Wśród poruszonych tematów znalazły się między innymi sprawy sądowe z udziałem Gminy Miejskiej, niższy podatek śmieciowy dla gospodarstw powyżej 4 osób i wyniki kontroli Komisji Rewizyjnej w sprawie przetargu na usługi firmy cateringowej.

03-02-2014

I Lubańska Gala Sportu

Plebiscyt Burmistrza Miasta Lubań na Sportowca Roku 2013 przeszedł do historii. Podczas premierowej gali z udziałem wyróżniających się sportowców naszego miasta nie brakowało chwil wzruszeń i radości.

03-02-2014

Spotkanie z emerytowanymi pracownikami magistratu

Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu w dniu 31 stycznia br. w Urzędzie Miasta Lubań. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Arkadiusza Słowińskiego przybyli emeryci – byli pracownicy magistratu.

31-01-2014

Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań-zaproszenie do rekrutacji

Koordynatorzy Programu Rewitalizacji  Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań przedstawiają zaplanowane działania w ramach Projektu. 

31-01-2014

Ruszyła VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europej

Dostałeś dotację z Funduszy Europejskich i zrealizowałeś ciekawy projekt, który wpływa na podniesienie atrakcyjności turystycznej Twojego otoczenia? To właśnie czas i szansa, aby pokazać go całej Polsce. Do 17 lutego 2014 r. można zgłaszać najciekawsze przedsięwzięcia, które wezmą udział w kolejnej edycji konkursu "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich".

31-01-2014

Dotacje inwestycyjne dla MŚP

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłasza ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

31-01-2014

W jagiellońskim orszaku

Pod koniec minionego roku Muzeum Regionalne w Lubaniu otrzymało informację od Euroregionu Nysa, że przygotowany przez jego pracowników przy współpracy z ŁCR projekt pt. "W jagiellońskim orszaku" (złożony w ramach Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa POWT), został zatwierdzony bez uwag. Oznacza to, że w dniach 27-28 czerwca 2014 r. na lubańskiej starówce, w wyjątkowej atmosferze, będziemy mogli obcować z historią naszego miasta.

31-01-2014

Ekonomia społeczna - bezpłatne szkolenia w Zgorzelcu


Centrum Ekonomii Społecznej serdecznie zaprasza na najbliższe BEZPŁATNE szkolenia "PARTNERSTWA I TWORZENIE SIECI NA RZECZ EKONOMII SPOŁECZNEJ" na temat tworzenia partnerstw lokalnych. W szkoleniu weźmie udział 16 osób po dwie osoby z instytucji rynku pracy i pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych z subregionu jeleniogórskiego. W ramach tych warsztatów beneficjenci będą również uczestniczyć w III kwartale 2014 r. w wyjeździe studyjnym na Mazury.

31-01-2014

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego nr 16

Ważność:  od godz. 08:50 dnia 04.02.2014 do godz. 18:00 dnia 05.02.2014
Zjawisko: silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1
czytaj więcej

30-01-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do oglądania nowego wideoinformatora! Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • widowisko "Skonan i Przeterminator"
  • Turniej Futsalu o Puchar Prezesa Klubu Łużyce Lubań 
  • przyjęcie darów od fundacji "Heerde helpt Polen"
  • kolędowanie z Bukowińczykami 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...