Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-10-2019

Dnia 08 października 2019 roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Lubaniu odbyło się spotkanie przedszkolaków z paniami policjantkami z Powiatowej Komendy Policji w Lubaniu. Tematem wizyty było „ Bezpieczeństwo dzieci na drogach”.

 Funkcjonariuszki policji przypomniały dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówiły jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominały również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego.

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się z osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

                                                                                                                          A.Sk.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...