Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Jednostki - Aktualności - Straż Miejska

Aktualności:

30-10-2014

Właścicielka prosi o pomoc

21 października na terenie miasta Lubania (dzielnica Księginki) zaginął mały pies rasy mieszanej maści czarnej, długowłosy z białą "krawatką". Pies miał na sobie obrożę w kolorze czerwonym. Jego właścicielka bardzo prosi o pomoc każdego, kto posiadałby informacje o jego losie (tel. 695383262). Informacje można udzielać również dyżurnemu straży miejskiej - tel. 75 64 64 442.

28-10-2014

„Będziemy strażnikami!”, czyli niecodzienna wizyta w lubańskiej Straży Miejskiej

28 października br. Komendę Straży Miejskiej w Lubaniu odwiedzili uczniowie klasy trzeciej lubańskiej Szkoły Podstawowej Nr 2. Ciekawe świata dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca funkcjonariuszy.

13-10-2014

Nasze statystyki - wrzesień

Działania Straży Miejskiej w Lubaniu – WRZESIEŃ 2014 Liczba przeprowadzonych interwencji: 460 Interwencje własne: 340 Interwencje...

18-09-2014

Ujawnienie osoby poszukiwanej

18 września br. podczas pełnienia służby patrolowej na terenie miasta funkcjonariusze lubańskiej Straży Miejskiej zauważyli dwóch mężczyzn ciągnących wózek z elementami metalowymi w rejonie ulicy Dworcowej. Podczas czynności wyjaśniających mających na celu ustalenie, czy elementy te nie pochodzą z kradzieży okazało się, że według informacji przekazanej przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu jeden z mężczyzn jest poszukiwany celem odbycia kary aresztu.

18-09-2014

Nasze statystyki - podsumowanie wakacji

Działania Straży Miejskiej w Lubaniu – LIPIEC/SIERPIEŃ 2014 Liczba przeprowadzonych interwencji: 867 Interwencje własne: 658 Interwencje...

07-08-2014

Zaginęły psy

Do Straży Miejskiej w Lubaniu coraz częściej docierają zgłoszenia od właścicieli swoich czworonogów, które z różnych przyczyn zniknęły bez śladu. Prezentujemy fotografie zaginionych zwierząt. Wszelkie informacje, które umożliwiłyby ich zlokalizowanie należy zgłaszać do lubańskiej straży pod nr tel. 75 64 64 442.

01-08-2014

Pies znalazł nowy dom

30 lipca br. lubańska Straż Miejska otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Lubania, że w okolicach ulicy Starolubańskiej przemieszcza się bezpański pies rasy mieszanej.

01-08-2014

Pies w samochodzie podczas upału – bądźmy odpowiedzialni

Aż 60 st. Celsjusza - nawet do takiej wysokości może dochodzić temperatura w rozgrzanym samochodzie. Trudno więc wyobrazić sobie, co mogą czuć zwierzęta, które zostały przez bezmyślnych właścicieli zostawione w upale w aucie. W minioną środę strażnicy na prośbę lubańskiej Policji udali się na miejsce, gdzie znajdował się pozostawiony na parkingu pojazd z zamkniętym psem – przypomnijmy, że w tym dniu w Lubaniu panował upał.

01-08-2014

Osoba poszukiwana w rękach strażników

29 lipca br. w czasie służby patrolowej na terenie miasta funkcjonariusze lubańskiej Straży Miejskiej zauważyli mężczyznę, który według informacji przekazanej przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu był poszukiwany celem odbycia kary aresztu.

29-07-2014

Nielegalny „recykling”

24 lipca podczas pełnienia służby patrolowej uwagę strażników miejskich zwróciły kłęby czarnego dymu, rozpościerające się nad Osiedlem Piastów. Po podjęciu interwencji okazało się, że ich źródło znajduje się na terenie garaży nieopodal ulicy Królowej Jadwigi, gdzie jeden z mieszkańców Lubania opalał dużą ilość kabli i przewodów, odzyskując metale.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...