Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-01-2013

Sukces zdolnego gimnazjalisty z jedynki.

Uczeń kl. IIa Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu Kamil Zygarowicz podobnie jak w roku ubiegłym otrzymał stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wyniki w nauce i sukcesy w konkursach. Jest to drugie stypendium przyznane Kamilowi.

12-01-2013

Gimnazjaliści z 1 z Bożonarodzeniowym Przesłaniem w Dzielnicy

Jak każdego roku 6 stycznia w Święto Trzech Króli uczniowie Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu zaprezentowali bożonarodzeniowy  program artystyczny w parafii  św. M. M. Kolbe na Księginkach. Do wspólnego kolędowania chętnie włączyła się schola ”Eden”, parafianie i rodzice.

10-01-2013

Gimnazjum nr 1 w Lubaniu po raz kolejny na podium.

W dniu 09.01.2013 roku uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego zajęli II miejsce w Finale Powiatowym Piłki Siatkowej. Wcześniej odbyły się rozgrywki półfinałowe, w których każdej grupy wyszły dwie drużyny i to one walczyły w finale. Zmierzyliśmy się z: Gimnazjum z Olszyny, Gimnazjum nr 2 z Lubania oraz Gimnazjum z Leśnej. Po zwycięstwie nad drużyną z Gimnazjum nr 2 w finale zmierzyliśmy się z Gimnazjum w Leśnej. W zaciętej walce uzyskaliśmy II miejsce i tytuł Wicemistrza Powiatu Lubańskiego.

09-01-2013

O co las prosi nas?

                                      W ramach realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury " oraz Dnia Ligii Ochrony Przyrody zaproszono do PM nr 5 w Lubaniu pana Bogusława Kulszewicza myśliwego z lubańskiego koła łowieckiego "Cyranka".

06-01-2013

W komnacie Królowej Śniegu - ratujmy Kaja...

                      Znamy wszyscy z dzieciństwa baśń Andersena pt: " Królowa Śniegu" oraz losy chłopca o imieniu Kaj. Dlatego dzieci z grupy VI i VII  w PM nr 5 w Lubaniu postanowiły pomóc w uratowaniu chłopca uwięzionego w pałacu. Starszaki z obu grup dzielnie wykonywały zadania, które przygotowała Królowa Śniegu. Zadania były różne. Dzieci miały wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością współdziałania w grupie. Zadania dotyczyły utworzenia zaprzęgu saneczkowego, taniec na krze, rzut śnieżką do celu. Przedszkolaki uczestniczyły w bitwie śnieżnej. Za każde prawidłowo wykonane zadanie serce Kaja odmarzało. Królowa uwolniła chłopca. Na pamiątkę wizyty w śnieżnej komnacie starszaki postanowiły  wykleić śniegowego bałwana. Na koniec spotkania odbył się bal w pałacu. Dzieci stwierdziły, że Królowa Śniegu nie jest zła.

06-01-2013

Kolędujemy

                                  W PM nr 5 w Lubaniu odbyły się zajęcia otwarte dla zaproszonych rodziców pod hasłem " Święta Bożego Narodzenia". Dzieci z grupy VI przedstawiły teatrzyk świąteczny, dużo zabawy było przy rozwiązywaniu zagadek o tematyce bożonarodzeniowej. Przedszkolaki nagrodzone zostały gromkimi brawami przy tańcu " Pada śnieg" na mel. Jingle Bells.

Dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się przy zabawie muzycznej "Choinka" (  wykorzystanie metody D. Dziamskiej), układały bombki zgodnie z kodem. Dużo uciechy było przy wykonywaniu choinek z serwetek, kolorowego papieru. Wspólne prace uwieńczone zostały na wystawie. Odśpiewano wspólnie kolędę, dzieci wręczyły upominek. Na koniec spotkania    nauczycielki złożyły życzenia świąteczne rodzicom i dzieciom.  

05-01-2013

Mistrzowska gra gimnazjalistek z 1 w piłkę siatkową.

Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu ma kolejny   powód do wielkiej   radości!   Sprawiły go siatkarki tej szkoły. Po wygranych eliminacjach grupowych pokonując   gimnazjum 2 i 3 z Lubania,   awansowały do finału powiatowego, gdzie zmierzyły się z Gimnazjum z Olszyny wygrywając   2:0. Na przeszkodzie w osiągnięciu mistrzostwa, stanęły rywalki jedynie z Gimnazjum w Leśnej. Końcowy rezultat – WICEMISTRZOSTWO POWIATU I OGROMNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT .

04-01-2013

Zapisy do kl. I -2013/2014


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu przypomina o obowiązku zapisania dzieci z obwodu naszej szkoły do klasy I na rok szkolny 2013/2014.

04-01-2013

Rodzina Królewska w SP4

Rodzina Królewska w kl. IV c


Na godzinie wychowawczej w naszej klasie IV c rozmawialiśmy i zarazem tłumaczyliśmy co oznacza uprzejmość . Ten temat krążył w klasie z powodu cechy miesiąca grudnia . Zalety miesiąca to inaczej okazja ,aby pokazać, że z klasy ty pracujesz najwytrwalej nad daną cechą.

03-01-2013

Apel do gmin o tworzenie stanowisk dziennego opiekuna

Jeżeli po okresie opieki nad dzieckiem rodzic chce wrócić do pracy lub rozpocząć pracę a opieka niani zbyt obciąża budżet domowy, warto, aby gmina wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców i pomogła im w zorganizowaniu opieki nad dzieckiem w formie dziennego opiekuna. Organizacja tej formy opieki jest tańsza dla gminy i dla rodzica.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...