04-03-2024

Sezon startowy rozkręca się i kolejny weekend z zawodami karate za nami. 23 edycja Central Europe Open w Bydgoszczy to prestiżowa impreza, w której rywalizują wszystkie czołowe polskie kluby a także sporo ekip zagranicznych. Dwudniowe zawody zgromadziły ponad 1000 zawodników z 9 krajów. Rozegrano prawie 1600 osobokonkurencji.

Świetny start zaliczyła Julia Budzińska. W swojej kategorii wiekowej U12 -40kg (21 startujących) stoczyła 3 walki eliminacyjne. Wszystkie wygrała bez straty punktu (3:0, 7:0, 2:0) i zameldowała się w finale. Po zaciętym pojedynku musiała niestety uznać wyższość zawodniczki z Ukrainy ale rezultat 2:3 pokazuje, że było blisko zwycięstwa.

1 Runda: 3:0

Ćwierćfinał: 7:0

Półfinał: 2:0

Finał: 2:3

Ponadto Julia rywalizowała w starszym roczniku w konkurencji U14 -42kg (30 startujących) jednak odpadła po minimalnej porażce w 1 rundzie 0:1.

23th Central Europe Open był turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate tym bardziej cieszy świetny występ naszej zawodniczki na tak wysokim poziomie.

Julia Budzińska jest reprezentantką Akademii Sportu Prime. W klubie stawiamy na rozwój zawodników i rywalizację sportową. Regularnie uczestniczymy we wszystkich turniejach regionalnych a także ogólnopolskich. Ponadto organizujemy campy i sparingi dla naszych adeptów.

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe na treningi Karate Olimpijskiego do naszego Dojo mieszczącego się na Sali sportowej przy ul. Skalniczej 3 w Lubaniu (Przedszkole Miejskie nr 1, dawne  SP3 i Gimnazjum nr 1). Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek i środę o 16.30. Przyjdź na bezpłatny trening próbny i przekonaj się, że Karate to sport dla Ciebie!

Dziękujemy za wsparcie:

Ministerstwo Sportu i Turystyki