14-10-2023

Sztuka publicznego wygłaszania myśli nie należy do najłatwiejszych, jednak wśród uczniów lubańskiej Jedynki są tacy, którzy doskonale znają techniki komunikacji i podczas wystąpień publicznych potrafią wykazać się niezwykłymi umiejętnościami krasomówczymi. Już od kilku tygodni młodzież z klas piątych i siódmych ćwiczyła swoje występy, poznawała skuteczne techniki przemawiania oraz liczne narzędzia pozwalające kontrolować mowę ciała czy kontakt wzrokowy z odbiorcami.

Wszystko po to, by 10 października zaprezentować się przed zgromadzonym audytorium. Pięcioro reprezentantów naszej szkoły stanęło w szranki z przedstawicielami innych lubańskich szkół. Podczas finału konkursu, zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta Lubań, wszyscy wystąpili z klasą! Przygotowane przemówienia pokazały zebranej publiczności nie tylko to, jakich bohaterów cenią nasi uczniowie, ale przede wszystkim, jak ważne jest wypowiadanie się w sposób pełny i kwiecisty, a także jak istotny okazuje się kontakt ze słuchaczem. Nagrodzono najlepsze przemówienia. W kategorii kl. 4-6 tytuł „Mistrzyni słowa” trafił do Julii Mastyki (1. miejsce) – uczennicy kl. 5b, 2. miejsce zdobyła Carmen Szuba z kl. 5b, natomiast Adam Ossowski z kl. 5c uzyskał wyróżnienie; w grupie starszej (kl. 7-8): 3. miejsce zdobył Huber Kadej z kl. 7c, a wyróżnienie trafiło do Kacpra Świderskiego z kl. 7c. Wielkie brawa dla Was! Gratulujemy sukcesów! Nagrodzeni otrzymali dyplomy, słodki upominek oraz bony do Action, które ufundował Przewodniczący Rady Miasta Lubań.

I.S.