21-11-2022

Samorząd miasta Lubań organizuje sprzedaż węgla po cenach preferencyjnych. Opał po niższej cenie kupimy w Składzie Opału JANAR.

Wnioski o wydanie zaświadczeń, uprawniających do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, można pobierać i składać w budynku Urzędu Miasta przy ul. 7 Dywizji 14 w Biurze Obsługi Interesanta (pokój nr 9) od 14 listopada br. w godzinach pracy urzędu (poniedziałek 7.30-15.30, wtorek 7.30 – 17.00, środa – czwartek 7.30 – 15.30 oraz piątek 7.30 – 14.00).

W przypadku złożenia wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. ePUAP), wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Uprawnione do złożenia wniosku są gospodarstwa domowe, które wcześniej uzyskały dodatek węglowy. Przypominamy, że wnioski o wypłacenie dodatku węglowego można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy pl. Lompy 1 w Lubaniu.

Zaświadczenia są wydawane sukcesywnie od 21 listopada. Mieszkańcy, w zależności od tego, jaką formę odbioru wybrali we wniosku, dostaną je pocztą lub otrzymają informację o możliwości odbioru osobistego.

Od 14 do 21 listopada wpłynęło już ponad 200 wniosków od mieszkańców zainteresowanych zakupem węgla po cenach preferencyjnych.

W Lubaniu podmiotem pośredniczącym w sprzedaży węgla będzie Skład Opału JANAR, który już czeka na finalizację formalności związanych z podpisaniem umowy ze spółką rządową.

Opał sprzedawany będzie po 2000 zł za tonę. Do tej kwoty należy doliczyć koszty transportu.

Zgodnie z ustawą jednemu gospodarstwu domowemu przysługiwać będzie 1,5 tony węgla do 31 grudnia i tyle samo w przyszłym roku.

(ŁCR)

Załączniki