Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-07-2020

Dzisiaj została podpisana pierwsza umowa w ramach projektu „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania".

W czerwcu 2020 r. ponownie został uruchomiony projekt „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania" skierowany do organizacji pozarządowych. To już trzeci taki projekt, który wspiera działania aktywnych mieszkańców Lubania. Dzisiaj Burmistrz Miasta Lubań podpisał pierwszą umowę w ramach tego projektu ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Lubania „DziałaMY”. Dzięki niej stowarzyszenie otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 3 tys. złotych na organizację kina letniego w naszym mieście.

– Kontynuujemy inicjatywę, którą rozpoczęliśmy 2 lata temu. Pierwszą z nich był projekt „Lubań dla Niepodległej”, do którego nabór prowadziliśmy w 2018 r., kolejny w 2019 r. „Lubań dla wspólnych spotkań”, a tym roku „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania”. Cieszę się bardzo, że mamy możliwość wsparcia oddolnych inicjatyw społecznych – mówi Arkadiusz Słowiński, Burmistrz Miasta Lubań.

Z inicjatywy Burmistrza Miasta Lubań od 2018 r. prowadzone są nabory wniosków do małych grantów. Dzięki pozyskanemu wsparciu organizacje pozarządowe mogą realizować zadania publiczne z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

W ramach grantów „Lubań dla Niepodległej” oraz „Lubań dla wspólnych spotkań” zostało podpisanych łącznie 20 umów na kwotę 40 tysięcy złotych. Dotychczas w ramach projektu „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania” wpłynęło dziewięć wniosków, które są w trakcie rozpatrywania. Wkrótce zostaną podpisane kolejne umowy.

Nabór trwa do wyczerpania środków. Szczegółowe informacje dotyczące możliwości wnioskowania w ramach projektów można uzyskać w Wydziale Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań. Osoba do kontaktu: Paula Pleśnierowicz tel. (075) 64 64 473.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...