Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-07-2020

Wyłoniono wykonawcę na remonty mostów i kładek miejskich. Prace rozpoczną się 13 lipca naprawą mostu przy ul. Łużyckiej, tuż obok firmy Imakon.

Mostki, kładki, przepusty to ważne składniki miejskiej infrastruktury służące lubanianom. Bieżące naprawy pozwalają na zachowanie ich w dobrym stanie technicznym, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie korzystając z nich na co dzień.

Gmina Miejska Lubań zabezpieczyła w budżecie miasta środki na bieżące remonty mostów i przepustów. Od najbliższego poniedziałku ruszają prace na Siekierce. Zgodnie z dokumentacją projektową odnowiony zostanie most na ul. Łużyckiej oraz kładka dla pieszych na ul. Staszica (tuż przy parku, niedaleko dawnego archiwum). Wspomniane mostki nie należą do mało uczęszczanych, a planowane prace mają umożliwić dalsze bezpieczne korzystanie z nich. Znajdują się w miejscach o znacznym ruchu pieszych, rowerzystów, uczniów, pracowników, mieszkańców Osiedla Piastów.

Miasto wyda na odnowienie mostów i przepustów 65 tysięcy złotych. W kwocie tej zawarte są remonty n/w obiektów:

- mostu na ul. Bankowej

- kładki dla pieszych na ul. Staszica

- mostu na ul. Łużyckiej

- przepustu na Alei Niepodległości.

Zakres prac obejmuje m.in.: oczyszczenie obiektów mostowych i dojazdów, oczyszczenie przestrzeni podmostowej i skarp, uszczelnienie szczelin dylatacyjnych i styków, naprawę konstrukcji, umocnienie skarp, naprawę powierzchni betonowych elementów, renowację powierzchni stalowych, malowanie dźwigarów, wymianę drewnianych elementów nawierzchni pomostu, naprawę umocnień koryta rzeki, naprawę balustrady mostowej z zagęszczeniem elementów wraz z malowaniem, wykonanie izolacji pomostu.

W związku z prowadzonymi pracami w najbliższych dniach ruch we wskazanych miejscach będzie utrudniony. Apelujemy o zachowanie ostrożności.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...