Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2020

Lubańska młodzież, działająca w Klubie Liderów Młodzieżowych przy Stowarzyszeniu Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", otrzymała dotację z unijnego programu Erasmus+ na organizację kolejnego międzynarodowego projektu.

Od roku 2016 młodzi mieszkańcy Lubania i powiatu, z wieloma sukcesami, realizują międzynarodowe spotkania młodzieżowe, sięgając przy wsparciu "Pogranicza" po dofinansowanie na swoje pomysły z takich programów jak Erasmus+, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży czy Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży. W ciągu ostatnich czterech lat odbyło się już 8 takich inicjatyw. Międzynarodowy projekt to okazja do spotkania rówieśników z innego kraju, poznania nowej kultury i tradycji oraz wymiany doświadczeń i opinii na ważne i aktualne tematy dla młodych ludzi.

Tym razem KLM połączył siły, zapraszając do współpracy swoich dotychczasowych partnerów z Daugavpils na Łotwie oraz Prienai - litewskiego miasta partnerskiego Lubania. Trójstronny - polsko-łotewsko-litewski - projekt zatytułowany "Krótka lekcja ekologii" otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 13 tys. euro. Choć pandemia pokrzyżowała młodym organizatorom niego plany, zmuszając do przesunięcia terminu aż na rok 2021, uczestnicy z cierpliwością czekają na pierwsze w historii KLM trójnarodowe spotkanie.

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze" zaprasza młodzież z Lubania i powiatu lubańskiego do współpracy z Klubem Liderów Młodzieżowych w Lubaniu. Chcesz uczestniczyć w przyszłości w międzynarodowych spotkaniach z młodzieżą z innych krajów lub lokalnych akcjach? Wymyślać i tworzyć je wspólnie z nami? Działać społecznie dla innych? Czekamy na Ciebie!

Więcej informacji na temat lubańskiego Klubu Liderów Młodzieżowych:

https://www.instagram.com/klub_liderow_mlodziezowych/

https://www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg

Projekt "QUICK ECOLOGY LESSON" jest realizowany przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", we współpracy z J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija w Daugavpils (Łotwa) i Prienų "Žiburio" gimnazija w Prienai (Litwa), przy dofinansowaniu przez Unię Europejską z programu Erasmus+.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...