Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-02-2020

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaniu, od kilku lat uczestniczy w programie ,,Wybieram Wodę”, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

  Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona jest również w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety. Co więcej,  działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu jest także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.

  W ramach programu ,, Wybieram Wodę”, w roku szkolnym 2019/2020, szkoła już zrealizowała cykl zajęć z uczniami, podczas których wszyscy wykazali się wiedzą i postawą, która budzi nadzieję, że w przyszłości młodzi ludzie będą mądrze gospodarować zasobami wodnymi naszej planety.

 SP2 w Lubaniu, otrzymało z tego tytułu Certyfikat, a odpowiedzialną za edukowanie uczniów w tym kierunku jest pani Wanda Czarnota, która wraz z uczniami edukacji wczesnoszkolnej od lat realizuje tego typu zajęcia prozdrowotne.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w realizacji działań tego typu.                                                                                                                     

  WCz.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...