Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-02-2020

Na piątkowej Gali Sportu ogłoszono wyniki plebiscytu i konkursu, które ostatnio wzbudzały wiele emocji w lubańskim świecie sportu. Tym razem puchary przypadły siatkarce i kolarzowi.

„Karateka, pływak, tenisista, bokser, piłkarz, kolarz i siatkarka. Takiej rywalizacji u nas jeszcze nie było” – tymi słowami rozpoczynaliśmy w połowie października plebiscyt „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2019” i konkurs „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2019”. Po prawie czterech miesiącach przyszedł czas na ogłoszenie wyników rywalizacji. Podobnie jak w latach ubiegłych plebiscyt prowadzony był na łamach Ziemi Lubańskiej i miejskim Facebooku Lubię Lubań. O tym, kto zdobędzie tytuł Gwiazdy Sportu decydowali głosujący poprzez kupony z dwutygodnika i lajkujący na FB. Z kolei w konkursie zwycięzcę wybierała kapituła konkursowa (na podstawie osiągnięć sportowych). W trakcie całej zabawy złożono 309 kuponów i 2004 razy polubiono zdjęcia kandydatów do tytułu. Na Gali Sportu dokonano pełnego podsumowania wydarzenia.

- Szanowni Państwo, ile wysiłku włożyliście w to, żeby być tu, w tym miejscu tylko Wy wiecie – podkreślał Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński. – Sport wyrobił w Was dyscyplinę wewnętrzną – bo trzeba rano wstać, czas wolny trzeba przeznaczyć na treningi, nawet na wakacjach trzeba trenować, czy to na zgrupowaniach czy indywidualnie. Wszystko to sprawia, że tylko Wy – zgromadzeni na Gali - wiecie ile tak naprawdę kosztuje Wasz sukces. Chciałbym Wam serdecznie za ten wysiłek podziękować. Wam sportowcom, za to, że przez tą codzienną pracę być może w przyszłości, ale na pewno już teraz, staracie się jak najlepiej reprezentować Lubań, staracie się być najlepszymi. Chciałbym również podziękować Wam trenerom, za ten wysiłek intelektualny i fizyczny oraz za poświęcenie, bo swoją pracą pomagacie tym młodym ludziom rozwijać się. Zaś rodzicom i rodzinom dziękuję za wsparcie. Jednocześnie z góry wszystkim gratuluję uczestnictwa i nominacji. Dla mnie wszyscy jesteście zwycięzcami i wzorem do naśladowania. Bardzo Was proszę, o kolejne 12 miesięcy tej ciężkiej pracy. Dla Was, dla trenerów, dla rodzin, dla Lubania, a może w przyszłości również dla Polski. Wszystkiego najlepszego – gratulował burmistrz.

W tym roku, już w pierwszych dniach trwania plebiscytu na prowadzenie wyszła reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Lubań, Zuzanna Wieczorek. Liderka mając na swoim koncie 4393 punkty została bezsprzeczną Gwiazdą Sportu Miasta Lubań 2019. Zwycięstwo dali jej internauci i czytelnicy Ziemi Lubańskiej, choć w mniemaniu tych drugich tytuł powinien zdobyć Jakub Cepuchowicz pływający w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego ORKA Lubań. To on zebrał najwięcej punktów za pośrednictwem kuponów, jednak ostatecznie mając 3711 punktów zajął drugą lokatę. Trzecie miejsce na podium, jednogłośnie przez czytelników i lajkujących przypadło ubiegłorocznej Gwieździe, czyli reprezentantowi Bojan Boks Lubań, Mateuszowi Urbanowi (2421 punktów). Czwarte miejsce zajął Robert Kendzia z Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań (1215 punktów). Piąta lokata przypadła Oskarowi Maciągowi grającemu w Klubie Sportowym Łużyce Lubań (910 punktów), zaś szósta Dawidowi Stodolnemu z Klubu Sportowego SAMURAJ Lubań (795 punktów). Na siódmym miejscu uplasował się Mateusz Brański z Uczniowskiego Klubu Sportowego TS SPARTA Lubań (743 punkty).

Kapituła konkursowa w składzie: Małgorzata Garula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, Bartosz Kuświk, wydawca dwutygodnika „Ziemia Lubańska” oraz Kamil Glazer, Przewodniczący Rady Miasta Lubań zdecydowała, że na tytuł Sportowca Roku Miasta Lubań 2019 zasłużył Robert Kendzia reprezentant Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Kwisa Lubań.

W trakcie Gali Sportu Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński uhonorował medalami „Za Zasługi dla Miasta Lubania” Antoniego Gilewskiego i Andrzeja Krawczyka, wieloletnich działaczy Klubu Sportowego Łużyce Lubań. Przewodniczący Rady Miasta Lubań, Kamil Glazer w momencie wręczania odznaczeń podkreślał, że z uwagi na 75. rocznicę powstania klubu, ten moment jest tym bardziej wyjątkowy. Medale za promowanie miasta i za zasługi włożone w jego rozwój oraz pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców Rada Miasta Lubań przyznała uchwałami jeszcze w maju. Gala Sportu była świetną okazją do przekazania odznaczeń.

Po wręczeniu medalów, pucharów, nagród, pamiątkowych dyplomów i podziękowań przystąpiono do mniej oficjalnej części imprezy. Ogłoszenie wyników plebiscytu i konkursu, które było transmitowane na żywo można nadal zobaczyć na Facebooku Lubię Lubań. Gratulujemy sportowcom oraz klubom i dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy na bieżąco śledzili przebieg plebiscytu.

(Tekst:ŁCR/foto:ZL)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...