Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-10-2019

27 września odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez licznie przybyłych na uroczystość rodziców i gości. Dzieci wspólnie śpiewały, recytowały, tańczyły, a także wykazały się umiejętnościami matematycznymi i przyrodniczymi. Również zaproszeni goście aktywnie włączyli się do wspólnych pląsów i tańców.

Po części artystycznej pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Panie Dyrektor dokonały symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ramię każdego dziecka dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci!

 Wychowawczynie klas: 1a, 1b i 1c.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...