Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-05-2019

W maju słuchacze lubańskiego UTW mieli możliwość poznania skrawka prawnej rzeczywistości. Radca prawny dr Marek Zalisko w klarowny sposób przybliżył im niecodzienne zagadnienia.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu to bardzo aktywni studenci. Frekwencja na zajęciach stoi zawsze na wysokim poziomie, a zaangażowania seniorów w czasie spotkań pozazdrościłby prowadzącym nie jeden wykładowca. Wszyscy słuchają z zainteresowaniem i na pierwszy rzut oka widać, że czerpią radość z obecności na wykładach. Tematyka spotkań jest bardzo różnorodna, od historii i sztuki aż po prawo. 10 maja br. prelekcja dotyczyła właśnie prawnych zagadnień. Majątek wspólny a majątek osobisty w małżeństwie, rozwód, całkowity rozpad małżeństwa czy sądowe ustalenie kontaktów z wnukami to tylko kilka kwestii, które omówił dr Marek Zalisko. W sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju prowadzący tłumaczył jak należy poruszać się w świecie paragrafów. Wyjaśniał, kiedy należy zgłosić się do radcy prawnego, a kiedy do adwokata. Przejrzyście tłumaczył prawne terminy i za pomocą interesujących przykładów pozwalał zrozumieć trudny temat. Seniorzy w UTW wyszli z wykładu bogatsi o wiedzę, która choć może nie na co dzień, ale bywa przydatna w życiu. Gratulujemy słuchaczom zapału, świadomości tego, że uczymy się przez całe życie i nigdy nie jest za późno na samorozwój.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...