Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-04-2019

W tym półroczu nasza szkoła realizuje projekt we współpracy z Ośrodkiem Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu polegający na poprawieniu bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Pierwszą jego odsłoną były zajęcia profilaktyczno-edukacyjne z udziałem … rasowych psów. W dniu 5 kwietnia br. gościły u nas psy, które odbyły specjalne szkolenia zakończone egzaminem i uzyskaniem przez nich atestów dopuszczających do służby. Na co dzień przewodnicy wraz ze swoimi psami systematycznie przeprowadzają treningi i szkolenia, prowadzące do podwyższenia umiejętności oraz utrzymania w dobrej kondycji czworonoga. Psy, które do nas przybyły są specjalnie szkolone na wyszukiwanie narkotyków i swym działaniem w tym zakresie wspierają różne służby.

Spotkanie prowadziła pani mjr Anna Dobrzańska z Zakładu Kynologii przy Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W czasie wizyty odbyła się prelekcja profilaktyczno-edukacyjna z udziałem psów służbowych do wykrywania substancji narkotykowych, jednak największą radość sprawił dzieciom pokaz umiejętności przybyłych psów. Przewodnicy pokazali, jak psy słuchają i reagują na ich komendy. Prowadząca zajęcia wyjaśniła, że wystarczy tylko jeden gest, ruch ręką, żeby pies wiedział, co ma w danej chwili zrobić. Nie zabrakło też informacji o tym, jak szkoli się psy służbowe oraz jak należy dbać o własnego zwierzaka.

Wizyta miała też na celu zapoznanie dzieci z różnymi groźnymi sytuacjami, do których może dojść podczas spotkania z obcymi psami oraz zwrócenie uwagi na konieczność zachowania ostrożności przy zetknięciu się z taką sytuacją. Na koniec każdy uczestnik mógł zadać pytania związane ze szkoleniem psów czy pracą przewodnika.

. Należy zaznaczyć, iż będziemy gościć psy służbowe jeszcze wielokrotnie w murach naszej szkoły, gdyż nasz budynek będzie dla nich miejscem do dalszych ćwiczeń i szkoleń.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...