Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-01-2019

Seniorzy i młodzież z Lubania i powiatu lubańskiego opracowali wspólnie kalendarz ścienny na rok 2019. Zupełnie darmo może otrzymać go każdy zainteresowany!

Na przełomie listopada i grudnia 28-osobowa międzypokoleniowa grupa uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele lubańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Łużyckiego Oddziału PTSM oraz Klubu Liderów Młodzieżowych w Lubaniu,  pracowała wspólnie, pod czujnym okiem zawodowych fotografów, nad zdjęciami do kalendarza zatyłowanego „Z pasją przez życie”. Jego tematem przewodnim są wspólne zainteresowania młodszego i starszego pokolenia. Autorzy kalendarza udowodnili, że można, pomimo różnicy wieku, ciekawie i aktywnie spędzać wspólnie czas wolny i dobrze się przy tym bawić.

Efektem wspólnej pracy jest kalendarz, wydany w nakładzie 500 egzemplarzy w dużym formacie (A2), z 12 planszami z pięknymi, kolorowymi zdjęciami wykonanymi w Lubaniu.

Kalendarz można też  obejrzeć w internecie na kanale youtube oraz profilu facebook Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze”, które jest pomysłodawcą jego wydania:

https://www.youtube.com/channel/UCPYtsylPVTDvFS1Fj6AISOg

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE/

Wszyscy zainteresowani mogą odebrać kalendarz bezpłatnie w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych (NGO) w Lubaniu w dni robocze w godzinach 16:00 - 19:00  (ul. Armii Krajowej 30, parter, wejście od podwórza, obok szkoły języka angielskiego). Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Kalendarze zostały wydane w ramach projektu „Z PASJĄ PRZEZ ŻYCIE - program aktywności społecznej na rzecz integracji wewnątrz-  i międzypokoleniowej”, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum  Samorządu Terytorialnego "Pogranicze",w partnerstwie z Ośrodkiem Wsparcia Dziennego w  Lubaniu, przy finansowaniu w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej  Osób Starszych na lata 2014-2020.

REALIZATOR PROJEKTU:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” Armii Krajowej 30, 59-800, Lubań tel. 75 721 50 77

e-mail: gula@pogranicze-csb.home.pl

Koordynator projektu: Magdalena Guła

PARTNER PROJEKTU:

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu

Chcesz wiedzieć więcej lub dołączyć do nas? Odwiedź nas na facebooku:

https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...