Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-12-2018

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej są prawdopodobnie najpoważniejszym i najbardziej wiarygodnym sprawdzianem umiejętności muzycznych dziecka. Dotarcie do szczebla o tym zasięgu i odniesienie na nim sukcesu jest często wyżej uznawane nawet od miejsc medalowych na konkursach...

 na innym szczeblu, z pewnością jest też niezbędnym punktem w karierze muzycznej przy ubieganiu się o stypendium.

Ten koncert był nie tylko swoistym sprawdzianem moich umiejętności, ale też czymś pięknym i wzruszającym, gdyż poruszył wiele serc, a moim bliskim dostarczył niezapomnianych wzruszeń. Moją pasją jest gra na flecie, a uczestnictwo w  przesłuchaniach pozwoliło mi połączyć te dwie sprawy. Flet ma szczególne możliwości wzruszania, radowania ludzi nie tylko ze względu na swoją barwę. To mój ukochany instrument, ponieważ z natury jestem osobą emocjonalną i nie wstydzę się wyrażać swoich uczuć – słowa uczestniczki świdnickich przesłuchań muzycznych Wiktorii Wójcik ukazują, jak uczennica lubańskiej Jedynki jest oswojona z muzycznym światem oraz, czym jest dla niej muzyka.

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy była w tym roku współorganizatorem Regionalnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności instrumentów dętych drewnianych.

Uczennica klasy Va lubańskiej Jedynki, jednocześnie VI klasy Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu uczestniczyła w listopadzie w przesłuchaniach uczniów klas fletu. Jej etiuda o charakterze technicznym oraz zaprezentowany program obejmujący dwa utwory o zróżnicowanym charakterze został oceniony na bardzo wysokim poziomie, czym uzyskała ocenę bardzo dobrą! Należy zaznaczyć, że z wyjątkiem etiudy, przygotowany program Wiktoria wykonała z pamięci. To wszystko przy udziale Komisji: Przewodniczącej – mgr Marii Peradzyńskiej–Filip UMFC filii w Białymstoku z Zespołu Szkoł Muzycznych w Warszawie oraz członków: mgr Małgorzaty Komorowskiej z Zespołu Szkół Muzycznych w Katowicach oraz mgr Tomasza Walczaka z Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Wśród uczestników pojawili się również uczniowie szkół wrocławskich, legnickich, wałbrzyskich, lubińskich i jeleniogórskich. Jednak to nie koniec sukcesów naszej uczennicy.

Niezmiernie cieszy nas kolejne wyróżnienie, bowiem uczennica klasy fletu Szkoły Muzycznej I st. w Lubaniu otrzymała stypendium od Pana Starosty Walerego Czarneckiego za bardzo dobre wyniki w nauce oraz promocję szkoły. Gratulujemy wszystkich wyróżnień!

Wiktorio, oby instrument, na którym grasz dostarczał Ci wielu wzruszeń, radował słuchaczy, a pasmo sukcesów w tym obszarze motywowało Cię do dalszej pracy.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...