Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-12-2018

Pluszowy miś to fenomen na skalę światową. Nie da się przecenić jego właściwości terapeutycznych: daje poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, pomaga nauczyć się samodzielności, wyzwala instynkty opiekuńcze. 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

 Z tej okazji 23 listopada 2018 w bibliotece szkolnej gościły dzieci z klas I-III, które wzięły udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Szkolne Koło Wolontariatu.

 Najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurencje”, czyli: zjadanie miodku z talerzyka, przenoszenie patyczków w „misiowej rękawiczce” oraz  misiowe smaczki.  Można też było wykazać się talentem plastycznym w rysowaniu portretu misia ze zawiązanymi oczami. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która dotyczyła powstania obchodzonego święta oraz misiów występujących w bajkach, lekturach i filmach. Najprzyjemniejsze było podsumowanie zabawy. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę "małe conieco", czyli słodki poczęstunek oraz misiową kolorowankę. Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, także służył promocji czytelnictwa wśród dzieci i integracji podczas wspólnej zabawy. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...