Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
13-06-2018

Wspólna zabawa z bajkowymi trollami, gry i zadania w grupach, rozbijanie kolorowej piniaty, słodkie upominki i poczęstunek - to atrakcje, które z okazji Dnia Dziecka dla dzieci i młodzieży z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju przygotował lubański Klub Liderów Młodzieżowych.

Była to kolejna wyjątkowa akcja młodych wolontariuszy z Lubania dla wychowanków świeradowskiej placówki. Klub Liderów Młodzieżowych, prowadzony przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”, działa na co dzień przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych – miejscu, które wspiera lokalne stowarzyszenia oraz aktywnych mieszkańców miasta. Grupa liczy obecnie ok. 15 osób w wieku 16-20 lat. Od 4 lat młodzież z Klubu współpracuje z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w Świeradowie, odwiedzając wychowanków POW dwa razy w roku – z okazji Dnia Dziecka oraz Bożego Narodzenia.

Tym razem, w poniedziałek 11 czerwca, Klub zaprosił dzieci do wspólnej zabawy z bajkowymi trollami. Uczestnicy, podzieleni na dwie grupy, wyruszyli na ratunek trollom porwanym przez ich wrogów. Na poszczególnych stanowiskach czekały różnorodne zadania zręcznościowe, wymagające współpracy w grupie. Wykonanie zadania uwalniało porwanego trolla. W nagrodę za pomoc w oswobodzeniu trolli uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Dodatkową atrakcją było też dla nich rozbijanie kolorowej piniaty, wypełnionej cukierkami.

Dzień Dziecka w świeradowskiej placówce, przygotowany przez Klub Liderów Młodzieżowych, upłynął pod znakiem świetnej zabawy i radości.

Akcję przygotowała i przeprowadziła 12-osobowa grupa młodzieży w składzie:
Agata Sobczak, Jessica Gałowska, Gabriela Lubas, Karolina Hajdukiewicz, Kinga Kotlarek, Klaudia Niestier, Natalia Jabłońska, Patrycja Połomska, Regina Sindrewicz, Wiwianna Kinal, Eryk Tropiejko i Maciej Białkowski.

Więcej informacji:
Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie
Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”
ul. Armii Krajowej 30
59-800 Lubań
https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE
https://www.facebook.com/Lokalny-Inkubator-NGO-w-Lubaniu-1640507489564088/

Akcja została zorganizowana w ramach projektu pt. "BAŚNIOWY DZIEŃ DZIECKA – projekt artystyczno-animacyjny dla dzieci i młodzieży z powiatu lubańskiego", realizowanego przez Stowarzyszenie P-ZST "Pogranicze" przy finansowaniu ze środków budżetu Powiatu Lubańskiego.

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze"
www.pogranicze-csb.home.pl

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...